Bărbat găsit mort, cu membrele tăiate. Poliţiştii belgieni cer ajutorul celor români pentru identificarea victimei

Autorităţile judiciare din Belgia au cerut sprijinul poliţiştilor români pentru identificarea unui bărbat găsit mort în urmă cu nouă ani, pe malul fluviului Meuse din localitatea belgiană Amay. Trupul bărbatului, băgat în saci din plastic, nu avea nici braţe, nici picioare.
Filip Stan
21 mai 2017, 10:26
Bărbat găsit mort, cu membrele tăiate. Poliţiştii belgieni cer ajutorul celor români pentru identificarea victimei

Potrivit unui comunicat dat publicităţii duminică de către Inspectoratul General al Poliţiei Române (IGPR), autorităţile din Belgia au cerut sprijinul poliţiştilor români pentru identificarea unui cadavru descoperit în anul 2008, în loclaitatea Amay din Belgia.

Trupul neînsufleţit avea tăiate toate cele patru membre şi fusese băgat în saci de plastic lăsaţi pe malul stâng al fluviului Meuse, potrivit news.ro.

”Conform descrierii făcute de organele judiciare belgiene, este vorba despre un bărbat, de aproximativ 40 de ani, corpolent, cu păr şaten, care avea o cicatrice infra-ombilicală de 6 cm., orizontală, precum şi o cicatrice rezultată, cel mai probabil, în urma unei apendicectomii. La nivelul umărului drept, avea un tatuaj care reprezenta două inimi străpunse de o săgeată şi acoperite cu o panglică pe care erau inscripţionate prenumele «SABINE» şi «PETER»” se arată în documentul citat.

Autorităţile belgiene au dat de asemenea publicităţii şi fotografii cu reconstrucţia facială a mortului şi fotografia tatuajului pe care aceasta îl avea.

Cei care pot oferi informaţii în urma cărora cadavrul poate fi identificat sunt rugaţi să sune la numărul 112 sau să anunţe cea mai apropiată unitate de poliţie.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Gigi Becali i-a semnat sentința după FCSB – Oțelul 4-0: „Nici nu știam că e în echipa de start! Chiar dacă mă cert cu Mirel, nu-l las să-l bage”
Capital.ro
Lege pentru casa proprie și cea a vecinului. Nu ai voie să încalci distanța. Regulile care te pot feri de procese
Playtech.ro
De ce catolicii și ortodocșii sărbătoresc Paștele la date diferite. Cum se calculează exact această sărbătoare
Adevarul
Care este „cea mai plictisitoare țară” din Europa, potrivit turiștilor. „Nu e nimic în neregulă cu ea, dar nici nu are ceva special”
wowbiz.ro
Mircea Lucescu este condus pe ultimul drum în Vinerea Mare. Semnificația profundă a zilei în care creștinii își plâng Mântuitorul
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
ULUITOR! Pentru ce îi împrumuta Mitică Dragomir sume importante de bani lui Gigi Becali. Acum regretă: ”Gâscă mare am fost!”
MediaFlux
Cele mai frumoase mesaje, urări și felicitări de Paște. Ce le transmitem celor dragi în 2026
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj