Bărbații în fustă sunt la modă în instituțiile statului! Cine este polițistul care adoră să se îmbrace în damă la serviciu

Bărbații în fustă au devenit populari în toate instituțiile statului. De această dată, imagini cu un polițist îmbrăcat în haine de damă au devenit virale pe rețelele de socializare.
Alina Costache
25 iul. 2024, 14:36
Bărbații în fustă sunt la modă în instituțiile statului! Cine este polițistul care adoră să se îmbrace în damă la serviciu
Bărbații în fustă sunt la modă și în Poliție! Ce apare scris în declarația de avere de pe site-ul instituției

Scandalul recent în care este implicat lectorul universitar Andrei Nae, care s-a prezentat la facultate îmbrăcat în haine de damă, nu este un incident izolat. Un alt caz de acest fel s-a popularizat odată cu postarea făcută de Robert Turcescu. Este vorba despre un polițist responsabil cu pregătirea polițiștilor locali, care a ales să se prezinte la serviciu îmbrăcat în rochițe și fustițe.

Citește și: Ilinca Vandici, reacție suprinzătoare la adresa profesorului îmbrăcat în fustă: „Trebuie să lărgească puțin fusta, că-i iese burta”

Acest caz a apărut în spațiul public în contextul unei dezbateri naționale recente, generată de un caz similar, în care un lector de la Universitatea din București a provocat discuții ample. Conform informațiilor prezentate de jurnalistul Robert Turcescu, polițistul în cauză lucrează în cadrul Direcției Generale de Poliție Locală și Control a Municipiului București și a fost văzut la serviciu îmbrăcat în fustă. Deși superiorii săi i-au solicitat să se conformeze unor standarde vestimentare adecvate, polițistul a răspuns că se simte discriminat și continuă să-și desfășoare activitatea conform propriului stil de îmbrăcăminte.

Postare lui Robert Turcescu despre polițistul în fustă

„Faceți cunoștință cu polițistul local Bucur Cezar Mihail, absolvent al Academiei de Poliție, actual angajat al DGPLCMB (Directia Generală de Poliție Locală și Control a Municipiului București), responsabil cu pregătirea polițiștilor locali. De altfel, declarația lui de avere de pe site-ul instituției începe cu “SubsemnatA Bucur Cezar Mihail…”. Mi interesant, deși  în declarația de avere de pe site-ul Directiei Generale de Poliție Locală și Control a Municipiului București), bărbatul se declară “Subsemnata”, din același document reiese că bărbatul este căsătorit”, se arată în postarea de Facebook.


Citește și: Tavi Clonda, uluit de câți bani a putut plăti pentru două pahare de șampanie. Gabriela Cristea și soțul său și-au dus fetițele la Disneyland. ”E groasă treaba”

DailyBusiness
Palatul Parlamentului, fără apă timp de 3 zile. Lucrări urgente la rețeaua internă
Spynews
Tatăl lui Abi Talent, în comă, la spital! Bărbatul a suferit un accident rutier în Buzău
Fanatik.ro
Neagoe a făcut iureș după meci! Cerința expresă pe care o are față de conducerea Petrolului
Capital.ro
Călin Georgescu îi îndeamnă pe români să nu cedeze: Nu trebuie să vă fie frică. Trezirea în conștiință este simplă
Playtech.ro
Cel mai mic oraş din România ca suprafaţă. Are doar 3,2 km pătrați, sigur ai trecut de multe ori prin el
Adevarul
În China prinde contur ideea că încheierea războiului din Ucraina ar fi în interesul Beijingului
wowbiz.ro
Durere uriașă în urma tânărului mort în spitalul din Buzău! Iubita lui Gabriel a cedat, la o săptămână după ce l-a condus pe ultimul drum: „Sufletele s-au cerut…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Dominica Trop, cântăreața numită „Tezaur Uman Viu” de UNESCO, a încetat din viață la 87 de ani. Mesajul emoționant transmis de familie
iamsport.ro
Susține că apropierea de Mircea Lucescu i-a distrus relația cu Cornel Dinu: ”Știa că sunt prieten cu el, de aceea s-a comportat așa cu mine”
MediaFlux
Cum se schimbă prețul gazelor după 1 aprilie. Ministru Energiei explică ce înseamnă „mecanismul B” pentru români
stirilekanald.ro
VIDEO Emil Gânj, căutat de FBI! Primul indiciu cu privire la locul în care se ascunde de peste 6 luni
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend