Bărbatul care a provocat un accident în care patru persoane au fost rănite şi a fugit nu avea permis de conducere

Bărbatul care a provocat, marţi, un accident rutier în municipiul Constanţa, în urma căruia patru persoane au fost rănite, şi care a fugit de la locul faptei, a fost prins, el fiind dus la sediul Poliţiei Rutiere pentru a fi audiat. Oamenii legii au stabilit că el nu avea permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule.
Alina Costache
21 nov. 2017, 17:22
Bărbatul care a provocat un accident în care patru persoane au fost rănite şi a fugit nu avea permis de conducere

Potrivit poliţiştilor, şoferul care a provocat accidentul grav de pe Şoseaua Mangaliei a fost identificat de oamenii legii, el fiind dus la sediul Serviciului Poliţiei Rutiere unde este audiat la această oră.

Oamenii legii au stabilit că bărbatul în vârstă de 50 de ani nu are permis pentru nicio categorie de vehicule, el părăsind locul accidentului fără încuvinţarea poliţiştilor. La finalul audierilor, oamenii legii vor lua măsurile care se impun, fiind posibil ca el să fie reţinut pentru 24 de ore.

Potrivit IPJ Constanţa, un bărbat în vârstă de 50 de ani conducea marţi, un autoturism pe Şoseaua Mangaliei dinspre strada Pandurului către strada Caraiman, din municipiul Constanţa.

La un moment dat, în dreptul unui complex comercial, bărbatul a accidentat o femeie de 42 de ani, care se angajase în traversare pe marcajul pietonal. În urma accidentului, autoturismul a intrat în coliziune cu o altă maşină care circula din sens opus. După producerea evenimentului, şoferul din primul autoturism a părăsit locul accidentului. Pe lângă femeia lovită pe trecerea de pietoni, au fost răniţi şoferul şi doi pasageri din al doilea autoturism.

Cele patru persoane au suferit traumatisme şi fracturi, fiind transportate la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Constanţa pentru îngrijiri medicale.

Citeşte şi ACCIDENTE grave în Constanţa. Două femei au murit, un bărbat a fost rănit VIDEO&FOTO

 

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Dacă faci atac de panică, folosește acest truc simplu! Te poate calma instant
Fanatik.ro
Cu cine joacă U Cluj în turul 2 preliminar din Conference League după ce a fost eliminată de Dinamo Kiev din Europa League
Capital.ro
Inteligența artificială schimbă modul în care elevii învață. Profesorii recunosc că le este tot mai greu să evalueze cunoștințele reale
Playtech.ro
O nouă taxă de aproape 1 leu pe litrul de carburant, în discuție la nivelul UE. România se opune măsurii
Adevarul
Conflict la vârful puterii în Ucraina. Sîrski îi răspunde lui Fedorov: „Datorită apărării Kievului, astăzi se pot ține briefinguri”. Budanov face un apel disperat la unitate
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
Ioan Andone și-a stăpânit cu greu lacrimile! Răzvan Lucescu: ”Pe tata nu îl mai pot suna, dar dacă aș suna pe cineva acum, ar fi nea Ando”
MediaFlux
1.500 de euro lunar pentru tineri. Domeniile disponibile și pentru absolvenții din învățământul profesional și tehnic
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România