Bărbatul care a rămas fără penis din cauza medicilor cere despăgubiri uriaşe

Situaţie disperată pentru bărbatul din Buzău care a rămas fără penis după ce i s-a montat greşit o sondă urinară. Doctorii au fost nevoiţi să îi amputeze organul sexual, iar acum pacientul se gândeşte să facă o operaţie de reconstrucţie. Bărbatul cere daune de jumătate de milion de euro.
Iulian Tudor
23 mart. 2015, 09:58
Bărbatul care a rămas fără penis din cauza medicilor cere despăgubiri uriaşe

Bărbatul de 55 de ani din Buzău şi-a luat avocat şi a depus o plângere la adresa medicilor pe care îi acuză de malpraxis. Mai mult, victima cere 500.000 de euro daune pentru ce i s-a întâmplat, potrivit România TV.

Din cauza manevrării acelei sonde şi a intervenţiei chirurgicale tardive de la spitalul din Buzău, penisul s-a necrozat„, a declarat Costică Maroleanu.

Bărbatul este hotărât să lupte până la capăt ca să-şi facă dreptate în justiţie. „Mă gândesc să îmi refac viaţa, dacă o fi posibil medical, dar experienţele pe care le-am trăit..„, a mai spus Costică Maroleanu.

Medicii au precizat că bărbatul ar putea face o operaţie de reconstrucţie a organului sexual, dar intervenţia este complexă şi, deocamdată, el este încă în perioada de convalescenţă.

Bărbatul a făcut o infecţie după ce i s-a montat o sondă urinară în Spitalul din Buzău. După zile de chin, omul a fost operat, dar urologul a plecat în concediu, aşa că a ajuns la Bucureşti. Aici, medicii nu l-au mai putut ajuta şi au fost nevoiţi să îi amputeze penisul.

CITEŞTE ŞI: Povestea bărbatului care a avut cel mai NEGRU COŞMAR în timpul unei PARTIDE de SEX: L-am auzit cum a TROSNIT

DailyBusiness
Ciprian Ciucu, declarație misterioasă în timpul votării: „Nu pot să spun de ce mă bucur”
Spynews
Gheorghe Dincă a ajuns pe mâinile medicilor! Ce a pățit monstrul din Caracal, în penitenciar
Fanatik.ro
Primăria și Poliția din Iași vor să demoleze vila clanului Corduneanu, ridicată fără autorizație. Motivul uluitor pentru care procesul a fost suspendat
Capital.ro
Gheorghe Dincă nu mai are scăpare. Ce s-a întâmplat cu monstrul din Caracal: Deținutul era umflat tot
Playtech.ro
„Ți-am zis” vs. „Ți-am spus”. Una dintre variante este greşită, poţi ghici care?
Adevarul
Încrederea ucrainenilor în Zelenski este în scădere. Doar aproximativ 20% ar vota pentru actualul președinte, arată un nou sondaj
wowbiz.ro
Vești de ultimă oră despre starea lui Dan Petrescu. Fiicele lui au venit de urgență în țară: „A slăbit 30 de kilograme”
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
Industria în care are loc un val de concedieri. Sute de angajați rămân fără loc de muncă în brag de sărbători
iamsport.ro
FCSB a câștigat lupta cu Rapid: internaționalul român, la un pas de a semna cu campioana! Finanțatorul a anunțat: ”Aproape am bătut palma”
MediaFlux
Facturi mai mari pentru cei care au centrale pe gaz clasice. Cât ajung românii să plătească într-un an
stirilekanald.ro
Anunțul momentului pentru români!
substantial.ro
Matematica devine joacă: 5 jocuri care fac cifrele prietenoase