Barcelona – Real 1-2 şi Cupa Spaniei merge la Madrid. Neymar, bară în minutul 90 VIDEO

Real Madrid a câştigat Cupa Spaniei după ce s-a impus în faţa Barcelonei în finala disputată la Valencia.

16 apr. 2014, 21:24

Real Madrid a câştigat Cupa Spaniei. Bale, unul dintre cele mai scumpe transferuri din istoria fotbalului,  a adus trofeul în minutul 85 după o cursă senzaţională de 50 de metri. Neymar a ratat trofeul, lovind bara chiar în ultimul minut de joc. De şase ori s-au întâlnit Barcelona şi Real Madrid în finala Cupei Spaniei, victoriile fiind împărţite în mod egal până la meciul de miercuri seară, când madrilenii au preluat conducerea. Trofeul a fost înmânat de regele Juan Carlos, un fan al echipei Real Madrid.  Este a 19-a Cupă a Spaniei câştigată de madrileni şi a doua consecutivă pe care echipa de pe ”Bernabeu” o ia în faţa marii rivale.

VIDEO cele mai importante faze ale meciului Barcelona – Real Madrid

În Germania, Bayern Munchen s-a calificat în finala Cupei, după ce a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul 5-1 (2-0), formaţia FC Kaiserslautern, din liga a doua, în semifinalele competiţiei, informează Kicker.