Băsescu: La întâlnirea de marţi seară am ridicat problema votului pentru Stan, Borbely şi Dobre

Preşedintele Băsescu a declarat că la întâlnirea de marţi seară cu preşedintele Senatului, Crin Antonescu, preşedintele Camerei Deputaţilor, Valeriu Zgonea, şi premierul Victor Ponta a ridicat problema MCV, dar şi problema votului în cazurile deputatului Ion Stan şi a foştilor miniştri Laszlo Borbely şi Victor Dobre.
Filip Stan
23 ian. 2013, 16:56
Băsescu: La întâlnirea de marţi seară am ridicat problema votului pentru Stan, Borbely şi Dobre

„Nu-mi propusesem să am o ieşire publică, dar probabil din eroare sau altă conjunctură, au apărut discuţii relatate de participanţii la întâlnirea pe care am avut-o cu domnii Antonescu, Zgonea şi domnul prim-ministru. Aş vrea să ştiţi integral varianta reală a ceea ce s-a întâmplat. Acum două zile, am constatat că sunt multe lucruri care vizează raportul MCV care erau în mâna politicienilor să fie rezolvate. Am decis să-i rog pe cei trei demnitari să avem o întâlnire. Targetul nu era MCV-ul, ci Schengen-ul. Am cerut să fie pusă pe agenda JAI problema Schengen. Cunoscând sensibilităţile unor state, am crezut că putem face ceva pentru a nu rata o soluţie pozitivă în martie. Am ridicat câteva probleme. Am ridicat problema votului pentru domnul deputat Stan şi pentru domnul ministru Borbely şi pentru domnul Dobre. Toate situaţiile fiind legate de votul Parlamentului”, a declarat Traian Băsescu, la Palatul Cotroceni.

Citeste şi: Basescu: Sunt gata să-mi depun mandatul, o dată cu cei 588 de parlamentari

DailyBusiness
VIDEO ALERTĂ pe Aeroportul Băneasa. Un avion de mic dimensiuni a ieșit de pe pista de aterizare. Traficul aerian a fost blocat
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Video fabulos. Nepotul lui Adrian Ilie, noul Maradona: “Barcelona a pus ochii pe el: Bombiță Bogdănel Ilie”
Capital.ro
Călin Georgescu a anunțat decizia. Lovitură pentru AUR și POT: Nu le-am cerut să vorbească!
Playtech.ro
Cât e pensia de handicap pentru gradul 1, 2 sau 3. Toate sumele actualizate la zi
Adevarul
Noul Donbas al Ucrainei. Cum se transformă Transcarpatia, regiunea de la granița cu România unde trăiesc și mulți etnici români, într-un centru industrial
wowbiz.ro
Percheziții în lanț după moartea Ștefaniei Szabo! Anchetatorii au ridicat mașina doctoriței, dar și mai multe obiecte găsite în camera de gardă. Solicitarea importantă făcută de familia sa
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
kanald.ro
„Mi-e greu să cred că nu și-ar fi dorit să se mai trezească a doua zi”. Asta a fost ULTIMA DORINȚĂ a Ștefaniei Szabo! A apelat la un coleg cu doar câteva ore înainte să moară... mesajele au ieșit la suprafață!
iamsport.ro
Dezlănțuit! Fostul fotbalist de la Dinamo l-a numit ”sluga securiștilor” pe jucătorul care s-a îmbogățit după retragere: ”Mai bine sărac ca mine decât milionar ca el!”
MediaFlux
Anunț de la poliție pentru toți românii! Ți se anulează certificatul de naștere sau de căsătorie
stirilekanald.ro
„Am probleme mari!” Ștefania Szabo ascundea un secret care i-a adus moartea! Un preot i-a spus-o direct: „Tu nu prinzi sfârșitul anului!”
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai