Bătaie între elevi, în ora de religie, la Tulcea. Victima, în comă la spital

Un elev, de 14 ani, din Ceamurlia de Jos, județul Tulcea, a fost internat în stare de comă la spital, după ce în ora de religie a fost agresat violent de un coleg problemă, cu nota scăzută la purtare. Inspectoratul Școlar Județean Tulcea a deschis o anchetă, urmând ca elevul vinovat să fie sancționat corespunzător.
Iulian Tudor
22 mai 2019, 06:26
Bătaie între elevi, în ora de religie, la Tulcea. Victima, în comă la spital

Incidentul care a șocat comunitatea a avut loc, marţi, în jurul orei 12:00, la școala generală din Ceamurlia de Jos, potrivit tulceanoastră.ro. Un elev de clasa VIII-a, în vârstă de 14 ani, a fost lovit de către un coleg de clasă atât de violent încât l-a băgat în comă. Martorii au povestit că cei doi copii, victima şi atacatorul, erau în timpul orei de religie. Cei doi s-au hârjonit şi în cele din urmă, joaca a degenerat şi agresorul l-a lovit pe colegul său, din spate. Acesta şi-a pierdut cunoștința. Potrivit surselor, victima era cunoscută cu probleme medicale mai vechi, iar agresorul ar fi un copil problemă, care are deja nota scăzută la purtare pentru mai multe „păcate” similare.

Citeşte şi Bătaie cu răngi şi pari în centrul Reşiţei VIDEO

Copilul lovit a fost transportat, în comă, la Spitalul Judeţean Tulcea de către un echipaj medical de urgenţă. În jurul orei 16.00 dădea semne pozitive de revenire. Directorul şcolii şi părinţii sunt lângă el, iar medicii spun că evoluţia sa este bună. Poliţia a deschis un dosar penal pentru loviri şi alte violente. Școala şi Inspectoratul Şcolar Tulcea efectuează propriile anchete.”Cel mai important lucru, acum, este că tânărul să îşi revină! Derulăm deja o anchetă la nivel de inspectorat şi cel vinovat va fi sancţionat conform regulamentului”, a declarat, pentru tulceanoastra.ro, inspectorul şcolar general, Lucica Popisca. Pe de altă parte, Colegii de clasă și părinții sunt contrariați de ceea ce s-a întâmplat și dau vina pe indiferența profesorilor.

 

 

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
A fost găsită moartă femeia dată dispărută după o operație estetică. Unde a fost abandonat trupul ei
Fanatik.ro
Aryna Sabalenka, mesaj acid pentru oamenii care o pun la zid. Cum a reacționat când o mamă cu trei copii a jignit-o
Capital.ro
Restricție pentru asociația de proprietari. Împărțirea peste care nu se poate trece la bloc: „Mulți proprietari confundă”
Playtech.ro
Salariile nu mai țin pasul cu scumpirile, românii resimt tot mai puternic criza. 57% dintre angajaţi iau în calcul schimbarea locului de muncă
Adevarul
„Curentat” la factura de energie electrică: garsonieră de 12 mp taxată cu 70% din prețul locuinței
wowbiz.ro
S-a aflat abia acum! Cine a venit la înmormântarea Alisiei, tânăra ucisă fără milă în Bihor! Tatăl vitreg al fetei în vârstă de 18 ani a spus totul: „Nu i-am interzis să vorbească cu el”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O mamă s-a aruncat de la etaj împreună cu trei dintre copiii săi! Cu ce probleme s-ar fi confruntat femeia
iamsport.ro
Dezvăluiri copleșitoare despre controversatul finanțator din Liga 1: ”A murit sărac! Mitică Dragomir îi mai trimitea bani”
MediaFlux
Mesaje de „La mulți ani” pentru cei care poartă numele de Constantin sau Elena
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi