Bătrână de 84 de ani, găsită moartă într-un râu. Femeia a lăsat un BILET DE ADIO

O octogenară din Suceava a fost găsită înecată, luni, în râul Suceava, în aval de podul din cartierul Burdujeni, iar în casa bătrânei a fost găsit un bilet de adio.
Filip Stan
19 mai 2014, 12:55
Bătrână de 84 de ani, găsită moartă într-un râu. Femeia a lăsat un BILET DE ADIO

Descoperirea macabră a fost făcută de un trecător care a sunat la ”112” şi a anunţat că se vede un cadavru plutind pe apă, în apropierea malului, potrivit Agerpres.

Purtătorul de cuvânt al ISU Suceava, Alin Găleată, a declarat că la faţa locului s-au deplasat echipajele de căutare ale Detaşamentului de pompieri Suceava, cu un autocamion, o barcă pneumatică şi o ambulanţă SMURD. Cu ajutorul accesoriilor din dotare, echipajele militarilor au recuperat trupul şi l-au predat poliţiştilor care au identificat ulterior cadavrul şi rudele bătrânei.

Este vorba despre o bătrâna de 84 de ani, din municipiul Suceava care fusese dată dispărută de familie de duminică. Femeia ar fi rămas singură acasă, după ce rudele au plecat sâmbătă la ţară.

Când s-au întors acasă, acestea au găsit un bilet de adio prin care bătrâna îşi cerea iertare de la rude şi le explica unde sunt hainele de înmormântare. Totodată, bătrâna scria că suferă de cancer, că nu mai vrea să trăiască şi de aceea se va sinucide.

Poliţiştii fac cercetări pentru a stabili circumstanţele în care a decedat bătrâna.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Fotbalistul din România ajuns milionar încă pe când evolua în prima ligă dezvăluie domeniul unde nu ar investi niciodată: ”Nu mai îmi trebuie”
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită. Cât de frumoasă a devenit fiica sa. Fotografia a devenit virală
Playtech.ro
Țările în care vacanțele sunt mai ieftine decât în România. Unde poți merge cu bani puțini în 2026
Adevarul
O rețea de escroci, majoritatea români, descoperită în Austria. Bunurile obținute erau vândute în București
wowbiz.ro
Mihaela Rădulescu, mărturisire total neașteptată despre familia lui Felix Baumgartner! Ce s-a întâmplat, de fapt, după moartea sportivului: „Nimeni nu a venit”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Drama neștiută a lui Helmut Duckadam: ”Doar Ilie Ceaușescu și Corneliu Vadim Tudor l-au vizitat în spital. Nimeni de la Steaua”
MediaFlux
Paștele pe Frontul de Est. Armata Română a sărbătorit în tranșee
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj