Bătrână infectată cu covid, sărbătorită de medici la 94 de ani. Momente emoţionante la Spitalul de la Leţcani

Au fost momente emoţionante la Spitalul de la Leţcani, județul Iaşi, O pacientă cu COVID-19, care a împlinit 94 de ani, a fost sărbătorită cu tort de cadrele medicale.
Loredana Brumă
06 ian. 2021, 10:33
Bătrână infectată cu covid, sărbătorită de medici la 94 de ani. Momente emoţionante la Spitalul de la Leţcani
Bătrână infectată cu covid, sărbătorită de medici la 94 de ani

Bătrână infectată cu coronavirus, sărbătorită la 94 de ani de medici. S-a întâmplat la Spitalul de la Leţcani, judeţul Iaşi.

Femeiea a fost sărbătorită cum se cuvine de ziua ei. Medicii care au avut grijă de ea i-au adus tort şi au felicitat-o pentru curajul cu care a luptat pentru a învinge virusul.

Bătrână infectată cu covid, sărbătorită de ziua ei

Bătrâna a fost diagnosticată cu covid-19 înainte de Crăciun şi şi-a petrecut toat sărbătorile, inclusiv ziua ei de naştere, în spital.

Din fericire, femeia a reuşit să învingă boala şi în doar câteva zile va pleca acasă.

Citeşte şi Doi oameni au murit la câteva zile după ce au fost vaccinaţi împotriva COVID-19

Bilanţ coronavirus 5 ianuarie. Peste 4.700 de cazuri noi la 31.000 de teste

Reamintim că Grupul pentru Comunicare Strategică a anunţat, marţi, 5 ianuarie, peste 4.700 de cazuri noi COVID-19 în ultimele 24 de ore. De asemenea, 121 persoane infectate cu SARS-COV 2 au murit. Peste 1.000 de pacienţi infectaţi cu coronavirus sunt internaţi la ATI.

Pe teritoriul României, au fost confirmate 648.288 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19). 581.856 de pacienți au fost declarați vindecați.

Până la această dată, la nivel național, au fost prelucrate 4.868.383 de teste. Dintre acestea, 31.022 au fost efectuate în ultimele 24 de ore, 18.458 în baza definiției de caz și a protocolului medical și 12.564 la cerere.

Pe teritoriul României, 26.620 de persoane confirmate cu infecție cu noul coronavirus sunt în izolare la domiciliu, iar 8.671 de persoane se află în izolare instituționalizată. De asemenea, 40.493 de persoane se află în carantină la domiciliu, iar în carantină instituționalizată se află 47 de persoane.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Ce s-a întâmplat cu actorul care l-a interpretat pe Iisus. Blestemul neștiut al acestui rol
Fanatik.ro
Drumul de 8 luni al lui Cornel Dinu de la „îmi aștept sfârșitul” la „nu mai iau somnifere”. Cum se simte Mister după ce a fost internat la Spitalul Universitar
Capital.ro
Condițiile pentru ieftinirea motorinei. Bogdan Ivan: Statul ar putea reduce iar acciza, dacă prețurile cresc
Playtech.ro
Schimbări privind cartea electronică de identitate. Ce amendă riscă instituțiile care nu verifică datele online
Adevarul
Singurul an în care nu s-a aprins Lumina Sfântă de la Ierusalim
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce le-a spus Mircea Lucescu medicilor, în timp ce se afla pe patul de spital: „Îmi doresc să mor pe terenul de fotbal”
iamsport.ro
Ilie Bolojan, discurs de doar 15 secunde după ce i-a adus un ultim omagiu lui Mircea Lucescu
MediaFlux
UPDATE Priveghiul lui Mircea Lucescu la Arena Națională. Răzvan Lucescu, de dimineață pe stadion. Ilie Bolojan, prezent și el. Momente de reculegere pe stadioane din Europa FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj