Bebeluş de patru luni, găsit mort în casă

Două cazuri parcă trase la indigo, în judeţul Buzău. La două săptămâni de la decesul unui copil de patru luni, un alt bebeluş, de aceeaşi vârstă, a murit în timp ce mama era plecată de acasă. Poliţiştii fac cercetări în ambele cazuri.
Iulian Tudor
29 nov. 2013, 06:47
Bebeluş de patru luni, găsit mort în casă

Tatăl bebeluşului şi-a găsit copilul fără suflare după ce mama l-a lăsat nesupravegheat câteva minute, potrivit România TV.

Când am venit acasă îmi spune că i-a dat sângele pe nas, altceva nu mai ştiu. Copilul nu era bolnav. Nu m-am dus cu el la spital pentru că nu aveam de ce„, a spus tatăl copilului.

Părinţii nu-şi pot explica ce s-a întâmplat. În urmă cu câteva zile, au fost cu bebeluşul la medic pentru a-i face un vaccin şi nu au fost semne ca ar putea fi bolnav.

L-am găsit decedat. Nu mai respira, am chemat vecinii să-i sufle în gură. Nu era bolnav„, a spus şi mama bebeluşului.

Poliţiştii nu au găsit urme de violenţă pe trupul micuţului. Oamenii legii iau în calcul varianta ca bebeluşul să se fi asfixiat în timp ce a fost lăsat nesupravegheat. Cadavrul a fost transportat la morga din Buzău pentru autopsie.

Domnule, da nu a avut nimic copilul, l-am lăsat bine ca să auzim, acum pe seară, că vine salvarea, zic poate o fi răcit copilul, dar aşa deodată să moară„, a spus o rudă a părinţilor copilului.

Cazul seamănă izbitor cu tragedia de la Vintileanca, de acum două săptămâni, când un bebeluş de patru luni a murit, în timp ce mama ieşise să întindă rufe pe sârmă. Nici acum nu s-a stabilit din ce cauză a murit copilul.

DailyBusiness
Andra și Cătălin Măruță plătesc o avere pentru școala celor 2 copii. David și Eva învață la Cambridge School of Bucharest
Spynews
Fiul lui Ilie Dumitrescu ar fi provocat un accident, în Capitală! Toto Dumitrescu este căutat, după ce a fugit de la locul faptei
Bzi.ro
Imagini spectaculoase cu Andreea Esca în Grecia! „Cea mai lungă vacanță de când am carte de muncă!” – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Patru zodii cărora Dumnezeu le pune mâna-n cap din 16 septembrie de la ora 16.00. Protecție divină, noroc la bani și oportunități uriașe pentru ele
Capital.ro
Proprietarii de terenuri nu trebuie să plătească nicio taxă. ANCPI: Documentul se obține în mod gratuit
Playtech.ro
Hidroelectrica vs. alți furnizori de energie electrică: cât plătești la aceeași factură de 150 kWh/lună în 2025
Adevarul
O româncă și iubitul britanic, expulzați din Veneția după ce au înotat în Canal Grande
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Când se schimbă banii în România?
Prosport.ro
FOTO. Mădălina Ghenea, pur și simplu superbă într-o ținută sumară
kanald.ro
Cum a ajuns o femeie de 64 de ani să se căsătorească cu un bărbat care are jumătate din vârsta ei: „Mama lui este mai tânără decât mine”
Cancan.ro
Răsturnare de situație după ce Dorian Popa a fost condamnat la 8 luni de închisoare. Decizia finală a tribunalului!
iamsport.ro
George Copos, acum 40 de ani. Fata de lângă el este vedetă TV și a rupt tăcerea: 'Aveam 20 de ani'
MediaFlux
Se ia în calcul un nou sprijin istoric pentru români!
stirilekanald.ro
Cine l-a înjunghiat pe Auraș în timpul măcelului de la Craiova. Criminalul era deja cunoscut în lumea interlopă. De la ce a pornit totul
substantial.ro
Dacă te balonezi și elimini gaze de peste 25 de ori pe zi, mai ales împreună cu alte simptome, ar fi bine să știi ce înseamnă