Bianca Andreescu, prima reacţie după revenirea senzaţională în faţa Irinei Begu: Sper să nu mai ajung vreodată în această situaţie

Bianca Andreescu (18 ani/24 WTA) a avut o revenire incredibilă în meciul câștigat cu Irina Begu din primul tur tur de la Miami, scor 4-6, 7-6, 6-2.

22 mart. 2019, 09:17

Irina Begu a avut 5-1 și minge de set în setul doi, dar Bianca Andreescu a avut o revenire de-a dreptul fantastică și a învins-o pe Begu. La final, jucătoarea de origine română a recunoscut că vrea să câștige și acest turneu, după ce tocmai a triumfat la Indian Wells.

Am luptat cât am putut și sunt foarte mândră de mine și de cum m-am descurcat cu toată această situație. Cu cât e mai grea lupta, cu atât e mai dulce victoria. Am căpătat multă experiență astăzi, dar sper ca pe viitor să nu mai ajung să salvez minge de meci pentru a câștiga. Ar fi fantastic să câștig două turnee consecutiv. Dacă continui să fac istorie, atunci continui să îmi ating obiectivele, pentru că este un lucru pe care am vrut să-l fac mereu„, a spus Bianca Andreescu, la conferința de după meci.

Bianca Andreescu va juca în turul doi cu americanca Sofia Kenin (20 de ani/34 WTA).