Bianca Drăguşanu a fost PRĂDATĂ online. Iată mesajul pe care îl transmite vedeta HOŢILOR

Bianca Drăguşanu este foc şi pară! Vedeta a descoperit de curând că toată munca sa a fost furată şi însuşită de alte persoane dornice de înavuţire. Mai exact, Bianca Drăguşanu a descoperit cu stupoare că rochiile pe care le-a creat pentru acest sezon au fost furate de alte site-uri, apoi copiate şi vândute la preţuri diferite.
Alina Costache
20 mart. 2015, 10:35
Bianca Drăguşanu a fost PRĂDATĂ online. Iată mesajul pe care îl transmite vedeta HOŢILOR

Bianca Drăguşanu a fost mereu o împătimită a modei. Pentru că şi-a dorit din tot sufletul să aibă propriul ei atelier de creaţie, vedeta s-a dedicat trup şi suflet în ultimii ani împlinirii acestui vis. Când credea că a reuşit şi totul mergea bine pentru început, Bianca Drăguşanu a aflat că unele site-uri de pe Internet îi fură creaţiile şi le vând mai apoi la un preţ mult mai mic.

Bianca Drăguşanu şi Daniela Crudu şi-au UIMIT fanii de pe Facebook „Ne pregătim de nuntă!”

Mai exact, acele site-uri online şi-au atribuit pozele cu rochiile din colecţia de primăvară-vară ale Biancăi Drăguşanu şi le postează pe paginile lor. Mai apoi, în atelierele proprii creează unele identice, din materiale ieftine, pe care le vând la preţuri mult mai mici, informează WoWBiz.

Spre exemplu, pe una dintre pagini apare o rochie roşie în „formă de lalea”, pe care Bianca Drăguşanu a şi purtat-o în anumite apariţii publice. În dreptul rochiei sunt trecute măsurile XS-L şi preţul de 159 de ron. În realitate, rochia este în valoare de 500 de lei şi este disponibilă doar la comandă, ca fiecare doritoare să o aibă pe măsurile corpului ei.

Dacă acţiunile site-urilor cu pricina vor mai continua, Bianca Drăguşanu va lua măsuri legale pentru a reglementa situaţia. Pana atunci, însă, vedeta s-a rezumat să posteze pe Facebook un citat celebru marca Coco Chanel. Citatul spune: „Dacă vrei să fii original, pregăteşte-te să fii copiat”.

Citeşte şi  Bianca Drăguşanu a „SCOS UNTUL” din Botezatu: „La 6:00 dimineaţa m-a epuizat…”

DailyBusiness
Cea mai ieftină chirie din România este de 500 de lei/ lunar. În ce oraș se află garsoniera
Spynews
Bogdan de la Ploiești suferă după Cristina Pucean?! Mesajul care îi trădează artistului sentimentele
Fanatik.ro
Câți bani costă anual taxa de școlarizare pentru Emma, fiica cea mică a lui Ilie Năstase. Studiază la o facultate din afara țării unde puțini români își permit să învețe
Capital.ro
Legătura dintre Nicolae Ceaușescu și Ion Iliescu. A fost un moment decisiv pentru fostul președinte: Exista dorința de a fi pe placul superiorului
Playtech.ro
Arenda terenurilor agricole în sudul României în 2025: cât costă un hectar de teren arabil
Adevarul
La cât va ajunge prețul aurului la finalul lui 2026. „Pentru cei care economisesc în aur, inflația practic nu există”
wowbiz.ro
Membru AUR, mort în accidentul din Drăgușeni! Vasile și-a dus prietenul bolnav de cancer la tratament ul cu citostatice
Economica.net
Alertă în România după o mutare "perversă" a Rusiei
Prosport.ro
Ce a văzut toată lumea după ce prezentatoarea TV s-a întins prea tare. „Mi s-a rupt bluza”
kanald.ro
Cine sunt cei doi turiști care au murit, după ce au căzut în gol sute de metri în Munții Făgăraș! O a treia persoană a fost salvată în ultima clipă
Cancan.ro
Gestul făcut de Gigi Becali în fața jurnaliștilor aflați la sfințirea Catedralei Mântuirii Neamului
iamsport.ro
Andrei Nicolescu lămurește zvonurile despre presupusa relație cu Ovidiu Burcă: ”Eu nu am avut o problemă cu asta”
MediaFlux
Când bogații se joacă frumos. Cum a fost construită de la zero o stațiune în perfectă armonie cu natura
stirilekanald.ro
VIDEO „Mașina era încuiată pe interior” Noi detalii șocante ies la iveală în cazul morții Biankăi și lui Toni. Ce l-ar fi determinat să își ucidă iubita: „Probabil s-a răzgândit”
substantial.ro
Igiena blănii la pisica senior – Ce schimbări apar şi cum le gestionezi