Bijuterii din Egipt şi produse bio la Târgul Cadourilor

A V-a ediţie a târgului îşi aşteaptă vizitatorii cu o gamă variată de produse, astfel încât fiecare să poată găsi cadoul ideal pentru persoanele dragi. Evenimentul organizat la Galeria Dalles este deschis în perioada 2-24 decembrie.
Roxana Gagiu
28 nov. 2011, 12:23
Bijuterii din Egipt şi produse bio la Târgul Cadourilor

Ornamente şi podoabe pentru brad, bijuterii şi produse cosmetice, dulciuri şi ceaiuri, sunt doar câteva dintre atracţiile ediţiei din acest an a Târgului Cadourilor de Crăciun.

Am încercat şi credem că am reuşit să adunăm la această ediţie o gamă atât de variată de cadouri de Crăciun încât nimeni să nu poate spune că nu a găsit cadoul potrivit. Anul acesta târgul este un adevărat One stop gift SHOP„, a spus Louisa Bangale, coordonatorul evenimentului.

Dacă sunteţi în căutarea unor cadouri originale pentru Sărbătorile de Iarnă trebuie să treaceţi pragul târgului. Aici veţi găsi numeroase oferte, pentru toate vârstele şi pentru orice buget.

Bijuterii din Pakistan şi Egipt

Pentru vizitatori se pregătesc ornamente şi podoabe de Crăciun, decoraţiuni şi accesorii pentru masa de sărbători, pentru casă şi grădină dar şi textile. De la eveniment nu lipsesc cadourile preferate ale femeilor: bijuteriile. Pe lângă cele din aur, argint şi handmade, bucureştenii găsesc şi bijuterii precolumbiene sau piese vechi de colecţie din Pakistan, Afganistan, India şi Egipt.

De asemenea, ediţia din acest an oferă, celor interesaţi de sănătatea pielii şi a tenului lor, o gamă largă de cosmetice bio din Germania, Anglia, Franţa şi chiar din Orientul Îndepărtat.

Pentru micuţi se pregătesc dulciuri, turtă dulce, cozonaci şi prăjituri de sezon. În plus, organizatorii au pentru vizitatori surprize şi concursuri.

Târgul este deschis la Galeria Dalles în perioada 2-24 decembrie, iar programul zilnic de vizitare va fi între orele 10.00 şi 20.00. Intrarea este liberă.

 

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Cât de bun este, de fapt, Daniel Paraschiv, atacantul transferat de Rapid. Ce rating are în EA SPORTS FC 26, jocul adorat de milioane de români
Capital.ro
Reguli la bloc. Penalizare pentru restanțe la întreținere. Legea nu permite sancționarea automată a proprietarilor
Playtech.ro
Tarife pentru parcarea de reședință în București 2026. Cu cât plătesc mai mult bucureștenii față de anul trecut
Adevarul
Meseriile care nu pot fi înlocuite de AI. Ce are omul și nu va avea niciodată inteligența artificială
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tânăra din Buzău care și-a pierdut iubitul în urma unui incident rutier face declarații tulburătoare! Acuzațiile pe care le aduce medicilor: „Mereu am știut că ești în pericol”
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Răsturnare privind furtul Coifului de Aur furat din Muzeul Drents! Olandezii au mințit, acuză fostul director al Muzeului Național de Istorie
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend