Blitzkrieg. Lukas Podolski a înscris în secunda 9, în meciul Germania – Ecuador VIDEO

Naţionala Germaniei a jucat în SUA un amical împotriva Ecuadorului, iar atacantul Lukas Podolski a marcat unul dintre cele mai rapide goluri ale sezonului.

29 mai 2013, 19:37

Atacantul Lukas Podolski a marcat unul dintre cele mai rapide goluri ale anului, în partida amicală pe care Germania a disputat-o împotriva Ecuadorului, la Boca Raton (Florida), în SUA.

Jucătorul lui Arsenal a deschis scorul după doar nouă secunde de joc, acest lucru fiind posibil ca urmare a unei greşeli terbile a fundaşului advers Gabriel Achilier, care a pierdut balonul la 20 de metri de poarta proprie.

În minutul 24 nemţii conduceau deja cu 4-0, Podolski mai punctând şi în minutul 17, iar Bender în minutele 4 şi 24. În cele din urmă, scorul final a fost 4-2 în favoarea Germaniei.