Boala care i-a reapărut Marinei Dina după participarea la Survivor: ”Mă simțeam lipsită de energie”

Marina Dina se confruntă cu probleme de sănătate după participarea la Survivor. Fosta asistentă tv a fost eliminată în ediția difuzată pe 1 februarie, după ce a pierdut duelul cu Cristian Boureanu.
Loredana Brumă
10 feb. 2026, 13:40
Boala care i-a reapărut Marinei Dina după participarea la Survivor: ”Mă simțeam lipsită de energie”

Boala care i-a reapărut Marinei Dina după participarea la Survivor. După ce a ieșit din competiție, vedeta a vorbit despre provocările care i-au pus în pericol sănătatea. Cu toate acestea, fosta concurentă din echipa Faimoșilor este recunoscătoare pentru experiența din junglă.

Boala care i-a reapărut Marinei Dina după ce a participat la Survivor. Cu ce probleme de sănătate se confruntă vedete

Vedeta a dezvăluit pe rețelele de socializare că din cauza programului haotic al meselor pe care l-a avut în perioada competiției i-a reapărut gastrita. Fosta concurentă din tabăra Faimoșilor a povestit că fiecare concurent primea zilnic două linguri de orez și o lingură de fasole. Doar când câștigau jocurile de recompensă primeau făină din care făceau niște pâinici.

„Nu am avut stări de rău sau amețeală, însă mă simțeam lipsită de energie, iar gastrita mi s-a reactivat. Bănuiesc că a fost din cauza lipsei meselor regulate.

Meniul era foarte simplu: aveam două linguri de orez și una de fasole pe zi. Ulterior, am primit și făină, dar o mâncam din prima zi. Naba Salem făcea niște pâinici delicioase. În plus, consumam și multă nucă de cocos”, a dezvăluit vedeta pe rețelele de socalizare.

Reaminti m că Marina Dina a fost eliminată după patru săptămâni petrecute în Republica Dominicană. După ce echipa Faimoșilor a pierdut jocul de imunitate, Cristian Boureanu și Marina Dina au fost nominalizați pentru eliminare. Ca de fiecare dată, primul concurent nominalizat spre duel a fost desemnat de concurenți, iar cel de-al doilea a fost desemnat de cel care a obținut imunitatea. Duelul dintre cei doi a fost unul dur și tensionat. În cele din urmă, Boureanu a ieșit învingător, câștigând ambele probe ale duelului și păstrându-și, astfel, locul în concurs. Marina Dina nu a plecat cu mâinile goale din competiție, ci cu 10.000 de euro în conturi.

DailyBusiness
Laureatul Nobel Joseph Stiglitz spune că inteligența artificială nu doar că îți poate lua locul de muncă, dar va face clasa „tech bro” și mai bogată
Spynews
Panică în Dubai! O dronă a lovit un zgârie-nori. Imagini terifiante
Fanatik.ro
Fosta soție a lui Claudiu Niculescu, imagine de senzație. Blondina a încins imaginația bărbaților
Capital.ro
Bancnotele de care trebuie să te ferești. Regulă pentru românii care primesc lei sau euro în numerar
Playtech.ro
Parbrize sau parbrizuri, care este varianta de plural corectă? Greșeala pe care mulți români o fac fără să știe
Adevarul
Ce țări europene pot fi lovite de dronele și rachetele iraniene dacă Iranul ar ataca Europa. Care este cel mai mare risc
wowbiz.ro
Motivul pentru care colegii din trupa Holograf nu își vor lua rămas-bun de la Mugurel Vrabete la Sala Palatului! Gestul emoționant pe care l-a făcut soția lui Romeo Dediu la priveghi | EXCLUSIV
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Durere fără margini în Constanța. O fetiță de 5 ani și-a pierdut viața după ce casa în care se afla a fost cuprinsă de foc. Mama și fratele ei sunt în stare gravă
iamsport.ro
Sorin Cârțu l-a făcut praf pe fostul conducător din fotbalul românesc: ”Din cauza fraierului s-a stricat tot!”
MediaFlux
Pensii 2026. Se dau 1000 de lei în plus pentru o categorie de pensionari, după adoptarea bugetului
stirilekanald.ro
A fost măcel! Sunt peste 600 de morți
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj