Bodo, pe numele său real Bogdan Marin, a trecut printr-o schimbare majoră după ce a scăpat de aproximativ 46 de kilograme. După ce în trecut a suferit un infarct și s-a confruntat cu numeroase alte probleme de sănătate, artistul a decis că este momentul unei schimbări.
Rezultatele sunt cât se poate de vizibile, dar pentru unii dintre fanii artistului schimbarea a fost uluitoare. Aceștia consideră că Bodo nu mai arată la fel și l-au criticat. Aflat într-o vacanță în Grecia, artistul a decis să vină cu o replică pentru cei care îi lasă comentarii răutăcioase.
Bodo s-a pozat la o terasă din Grecia, iar în descriere a transmis un mesaj cârcotașilor: „Neața din însorita Elada! Mesaj pentru hateri: decât gras și frumos, mai bine slab și frumos! Și sănătos! Vă îmbrățișez pe toți! Zi binecuvântată să aveți!”, a transmis artistul.

Transformarea lui Bodo a venit pe fondul unor probleme de sănătate cu care s-a confruntat. Artistul ajunsese la 142 de kilograme, așa că a luat decizia de a face o schimbare radicală. Acum, el cântărește 96 de kilograme, mărturisind că procesul de slăbire a fost una dintre cele mai bune decizii din viața sa.
„De la 142 kg- la 96 kg. De la apnee în somn – la somn de bebeluș. De la cântat cu seriozitate – la cântat cu excelență. De la mâncat mici – la mâncat mici (da, mai mici). De la nu mai pot – la energie cât pentru două zile. De la deznădejde – la poftă de viață. De la pastile pentru inimă – la vitamine.
De la udat florile în ghiveci – la tuns iarba săptămânal (și nu puțină). De la haine XXXL – la L. De la oboseală continuă – la chef de drumuri și proiecte. De la supraviețuire – la viață trăită cu bucurie. De la rutină – la planuri de viitor. Și cel mai frumos? De la o soție iubitoare – la aceeași soție iubitoare, care a fost și este lângă mine. Mulțumesc lui Dumnezeu pentru iubirea Lui”, a afirmat Bodo.