Bogdan Mocanu a ajuns de urgență la spital. Fanii s-au îngrijorat după ce au văzut imaginea: „Mai stau sub observație încă trei zile”

Bogdan Mocanu și-a îngrijorat fanii după ce a postat o imagine pe rețelele sociale, în care apare pe patul de spital. Manelistul se confruntă de mulți ani cu diabetul, de la vârsta de 9 ani, boală pe care încearcă să o țină sub control.
Alina Costache
03 feb. 2025, 21:19
Bogdan Mocanu a ajuns de urgență la spital. Fanii s-au îngrijorat după ce au văzut imaginea:

Bogdan Mocanu este foarte sincer cu fanii lui și le împărtășește aproape tot ce se întâmplă în viața lui. De curând, s-a pozat pe patul de spital, iar internauții s-au alarmat, crezând că i s-a întâmplat ceva grav.

Citește și: Trecutul pe care Jador și Bogdan Mocanu l-ar vrea uitat! Dezmăț în Dubai cu două românce celebre. Divele i-au înnebunit pe cei mai râvniți maneliști

Bogdan Mocanu: „Vreau să văd exact în ce stare sunt organele”

Manelistul a vrut să lămurească totul și a declarat că s-a dus la spital pentru a face o serie de analize, să vadă dacă a evoluat boala lui. Mai mult, a dezvăluit că vrea să facă o fundație și să ofere copiilor săraci senzori pentru monitorizarea glicemiei.

Vreau să îmi fac un test de analize să văd cum a evoluat boala, după ce mi-am pus senzorul de glicemie. Am în plan să fac o fundație și să dau senzori gratis copiilor diabetici nefavorizați sau neinformați, deoarece din punct de vedere medical, diabetul meu nu a fost niciodată într-o stare așa bună de când îl am.

Am făcut doar o analiză, se numește hemoglobina glicozilată, care îți spune media glicemiilor pe trei luni și, cu toate că valorea este mare, 7.8, în mod normal ar trebui să aibă 5-6, eu am scăzut-o la 7.8 de la peste 10, ceea ce este un real progres, datorită faptului că mi-am pus senzorul.

Mai stau sub observație încă trei zile, ca să văd exact și restul organelor cum sunt. După toată schimbarea aceasta, care se resimte, plănuiesc să fac o fundație care să ofere senzori gratis sau măcar, până punem bazele fundației, măcar o campanie de informare pentru copii care nu știu că pot accesa și un program național de sănătate care să le dea senzori gratis, pentru că este chiar o schimbare radicală un senzor în viața unui diabetic. În rest sunt bine”, a declarat Bogdan Mocanu, pentru Spynews.ro.

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Imagini de la priveghiul interlopului Ilie Bălăceanu, pe lux și opulență! Casa lui, plină ochi
Fanatik.ro
Juan Bauza vrea să joace la naționala lui Gică Hagi: „Îmi iau cetățenia română”. Dezvăluiri despre duelul cu Messi și detalii despre viitorul său
Capital.ro
Facturile la energie cresc de la 1 iunie. Lovitură pentru consumatorii din această țară. TVA pentru electricitate și gaze revine la 21%
Playtech.ro
Pleci cu mașina în Grecia, Bulgaria sau Turcia? Țara unde faci plinul mai ieftin în 2026
Adevarul
Răsturnare de situaţie în cazul copilului de 2 ani mort lângă un tobogan gonflabil. Care este, de fapt, cauza decesului
wowbiz.ro
Primele măsuri după ce o dronă s-a prăbușit în Galați, anunțate de Nicușor Dan: „Consulul Rusiei de la Constanţa a fost declarată persoană non grata, iar consulatul se va închide”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O familie din Moldova, spulberată în drum spre o nuntă. Cinci persoane și-au pierdut viața, printre care și doi copii
iamsport.ro
Cristi Chivu este supărat pe un antrenor român: ”Nu uită chestia asta!”
MediaFlux
Ajutor financiar de 3000 de euro pentru o categorie de români. A început depunerea dosarelor
stirilekanald.ro
Ce sunt bacteriile bune și cum le alegi
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți