Bolid de lux de 40.000 de euro, căutat de autorităţile din Italia, depistat la intrarea în România, la Arad

Poliţiştii de frontieră din judeţul Arad, de la Vama Turnu, au depistat un Audi Q8 în valoare de 40.000 de euro, căutată de autorităţile din Italia, la intrarea în România. La volanul maşinii se afla un cetăţean român.
Alina Costache
16 aug. 2024, 12:44
Bolid de lux de 40.000 de euro, căutat de autorităţile din Italia, depistat la intrarea în România, la Arad

Bolid de lux de 40.000 de euro, căutat de autorităţile din Italia, depistat la intrarea în România, la Arad. Polițiștii au depistat autoturismul în timpul controlului de frontieră. La volanul autoturismului marca Audi Q8, înmatriculat în România, se afla un bărbat, cetăţean român.

Citește și: Andreea Bostănică și-a luat bolid de 300.000 de euro: „Mi-am cumpărat mașina visurilor la 19 ani”

”În data de 15.08.2024, la Punctul de Trecere a Frontierei Turnu, judeţul Arad, s-a prezentat pentru efectuarea formalităţilor de control, un bărbat, cetăţean român, la volanul unui autoturism marca Audi Q8, înmatriculat în România. În urma verificărilor specifice, poliţiştii de frontieră au constatat faptul că mijlocul de transport figurează în bazele de date ca fiind bun căutat pentru confiscare, alertă introdusă de autorităţile din Italia în urmă cu aproximativ o săptămână (06.08.2024)”, se arată într-un comunicat de presă, de vineri, al Poliţiei de Frontieră.

Citește și: Tzancă Uraganu nu se uită la bani! Un bolid de lux de peste jumătate de milion de euro a fost adăugat la colecția manelistului: „Mulțumesc lui Dumnezeu!”

Maşina în valoare estimată de aproximativ 40.000 de euro a fost reţinută la frontieră şi în continuare se fac cercetări pentru infracţiunea de tăinuire.

DailyBusiness
Plafonarea gazelor expiră de la 1 aprilie. Bogdan Ivan: „Nu ar trebui să existe scumpiri, avem mecanisme de protecție”
Spynews
Panică într-un avion! Pasagerii au auzit zgomote și țipete din compartimentul de cală: ”Nu am mai pățit așa ceva în viața mea”
Fanatik.ro
Șeful IPJ Dolj, care a murit în biroul său și a fost avansat post-mortem de Nicușor Dan, s-a bătut în instanță cu Direcția Generală Anticorupție. Ce decizie s-a luat
Capital.ro
Fidelis 2026. Românii pot câștiga bani mai mulți decât la bancă. Statul nu le ia impozit
Playtech.ro
Roți și jante neomologate în 2026: ce se întâmplă la ITP și la un filtru de poliție
Adevarul
Unirea României cu Moldova: cum trebuie citită declarația Maiei Sandu. „Din acest an s-a intrat într-o altă etapă”
wowbiz.ro
Medicii au făcut anunțul despre Sofia Vicoveanca, după ce artista a suferit un infarct! Ce se întâmplă cu ea în aceste momente?
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veronica si Dorobațu sunt câștigătorii „Casa iubirii” sezonul patru. Primele declarații după ce au intrat in posesia marelui premiu
iamsport.ro
Fostul atacant de la Dinamo a izbucnit la adresa stelistului Bölöni: ”Ai zis că ești maghiar, nu român! Cine te-a format, băi, băiatule, unde ai crescut?!”
MediaFlux
Veste bună pentru pensionari! Casa de Pensii anunță cine sunt seniorii care primesc bani în plus în luna ianuarie
stirilekanald.ro
Mama lui Sergiu Țârnă, sfâșiată de durere după moartea tânărului. Mesajul dureros transmis polițistului criminal: ”Mi-au rupt sufletul”
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend