BOMBĂ în dosarul Caracal! Intră pe fir Direcţia Generală Anticorupţie. Mama Luizei, în mijlocul unui scandal monstru

Încep controale la vama după declaraţiile făcute de mama Luizei, la România TV. Monica Melencu a spus că a trecut graniţa de foarte multe ori cu cele două fiice, chiar dacă erau minore, fără ca aceasta să aibă vreun paşaport sau vreo procură din partea tatălui.
Iulian Tudor
08 oct. 2019, 12:55
BOMBĂ în dosarul Caracal! Intră pe fir Direcţia Generală Anticorupţie. Mama Luizei, în mijlocul unui scandal monstru

Direcţia Generală Anticorupţie s-a sesizat după ce Monica Melencu a declarat ca a reuşit să treacă graniţa cu Luiza, după ce a plătit 70 de euro. Acum DGA a sesizat Parchetul de pe langa Tribunalul Dolj.

Monica Melencu a dezvăluit la România TV că vameşii de la frontierele ţării noastre închid ochii când copiii trec graniţa fără procură. Ea însăşi povesteşte că a dat şpagă pentru Luiza, în mai multe rânduri.

„Şi fără procură se iese. 50-70 euro în vama şi se iese. Vameşul a închis un ochi pentru omul ăla fără procură. Chiar dacă nu ai procură, cu bani faci orice”, a declarat Maria, la România TV. Ea a fost repede completată de mama Luizei. „Aşa este domnul Ciutacu. Eu am trecut cu Luiza, am dat 70 euro. Am vrut să merg cu Luiza în România, am băgat 70 de euro în buletin şi am trecut. Inclusiv anul trecut”, a povestit Monica Melencu.

„De 6 ani o aduc pe Luiza aşa, în Italia. A venit şi singură, fără părinţi, a trecut doar cu șoferul. Am vorbit cu el, mi-a luat 100 de euro drumul și 70 în buletin. De atâţia ani o aduc așa în vacanță, în Italia”, a completat mama Luizei.

„Luiza a ieşit de mai multe ori din ţară fără procură, cu 70 de euro şpagă la vameşi”. Mama fetei face dezvăluiri senzaţionale VIDEO

Discuţia despre corupţia de la vamă a fost purtată la România TV, în contextul în care Maria, o victimă, a reţelelor de prostituţie ce acţionează pe teritoriul Italiei a povestit mecanismul de funcţionare al reţelei şi cum sunt scoase din ţară inclusiv fetele minore.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Cum arată casa bunicilor Vlăduței Lupău. Cântăreața s-a întristat când a ajuns acolo
Fanatik.ro
Netflix, veste uriașă pentru români. Data la care unul dintre cele mai așteptate documentare devine disponibil în România
Capital.ro
Prețuri carburanți vineri, 24 iulie. Cât costă benzina și motorina înainte de weekend. Cele mai mici tarife
Playtech.ro
Unde este mai sigur să-ți ții economiile? Românii au două favorite clare, aşa încearcă să nu piardă bani din cauza inflației
Adevarul
Povestea mamei care și-a schimbat cariera învățând cot la cot cu copiii. „Am fost cofetar până la 43 de ani”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Astăzi se împlinesc 9 ani de la decesul Denisei Răducu! Incredibil ce a apărut pe pagina regretatei artiste
iamsport.ro
A aflat despre plecarea lui Borza și a izbucnit: ”Rapid minte că aduce și vinde de foame de bani! Ce rușine de administrație”
MediaFlux
Statul acordă câte 1.000 de lei lunar, sprijin pentru tineri. Guvernul a aprobat o primă de angajare
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România