Bombă în showbiz. Alexia Eram și Mario Fresh s-au despărțit după 8 ani de relație. Artistul i-ar fi dedicat piesa „Nu mai plânge”

Chiar dacă nimeni nu se aștepta, se pare că Alexia Eram și Mario Fresh și-au spus adio. Cei doi au trăit o frumoasă poveste de dragoste timp de opt ani, presărată cu despărțiri și împăcări, însă de această dată, despărțirea este definitivă.
Alina Costache
03 oct. 2024, 08:30
Bombă în showbiz. Alexia Eram și Mario Fresh s-au despărțit după 8 ani de relație. Artistul i-ar fi dedicat piesa
Alexia Eram și Mario Fresh nu mai formează un cuplu

Alexia Eram și Mario Fresh au sărbătorit la sfârșitul lunii iulie opt ani de când sunt împreună și toată lumea credea că vor duce relația la nivelul următor. Însă, cei doi au decis să se despartă pe cale amiabială, să își vadă fiecare de viața lui și să pună stop poveștii de dragoste, spun apropiații influenceriței, potrivit Cancan.ro.

Citește și: Alexia Eram, fotografiată alături de un actor celebru din Emily in Paris. Cum a reacționat Andreea Esca

Alexia Eram și Mario Fresh nu mai formează un cuplu

Fiica Andreei Esca a plecat pentru câteva săptămâni din România, în press trip-uri și la bunicii săi, iar Mario a rămas acasă, unde s-a focusat pe cariera muzicală. Artistul i-ar fi dedicat și cea mai nouă piesă, ”Nu plânge”, în care versurile sună cam așa: ”Doare atunci când pui capul pe pernă și mă visezi/ Mă visezi cum te alintam și sărutam pe ochii tăi verzi/ Și-ți spuneam că faci cât un univers/ Ce faci tu în fața casei mele, dacă știi eu îți fac rău ție?/ Nu zic nu, eu aș ieși, dar nu vreau să mă vezi că-s bine”.

Mario a declarat în cadrul unei emisiuni radio că piesa este una inspirată din experiențele sale personale, dovadă că Alexia este, într-adevăr, muza care l-a inspirat. ”Piesa mă emoționează foarte tare, are o încărcătură emoțională foarte mare. E o piesă reală, e o piesă scrisă din suflet”, a declarat Mario Fresh la Kiss FM.

Potrivit sursei menționate mai sus, cântărețul a șters toate pozele cu Alexia, chiar dacă momentan încă se urmăresc reciproc pe rețelele de socializare, cântărețul a ales să elimine toate fotografiile cu el și fosta iubită. Nu același lucru a făcut Alexia, care a decis să păstreze pozele cu artistul.

DailyBusiness
RO-Wine: Vinuri din 15 țări și trei zile în care Bucureștiul devine, din nou, capitala vinului internațional
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Soția lui Gabi Tamaș a ajuns pe mâinile esteticienilor. Operația cu care se mândrește Ioana Tamaș
Capital.ro
Noua lege a salarizării va schimba grila din sistemul public. Dragoș Pîslaru: Trebuie să ieșim din zona de populism
Playtech.ro
Pensionarii români care trăiesc în străinătate pot pierde asigurarea medicală din România. Ce trebuie să facă în termen de 15 zile
Adevarul
Cum a schimbat creșterea TVA pentru locuințe noi piața imobiliară. „Oamenii sunt mai atenți la calitatea proiectului, la reputația dezvoltatorului”
wowbiz.ro
Rezultatele autopsiei lui Robert, elevul de clasa a VIII-a din Bacău, care a murit în curtea școlii. Ce spune mama băiatului
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Mama lui Robert, adolescentul care s-a stins din viață în curtea școlii, susține că fiul ei putea fi salvat. Femeia neagă că băiatul ar fi avut probleme de sănătate: ,,Copilul mai avea puls”
iamsport.ro
Florin Prunea a spus ce jucător nu mai are loc la Dinamo: ”Trebuie să plece”
MediaFlux
Măsuri de securitate de urgență, în Capitală. Polițiștii iau măsuri sporite
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi