Botezatu, PRIMUL INTERVIU după operaţia pe cord: Chiar şi un zbor de o oră îmi putea pune viaţa în pericol

Cătălin Botezatu se reface după intervenţia dificilă pe cord, pe care a suferit-o, în urmă cu o lună în Turcia. Acesta a declarat un interviu, în exclusivitate pentru România TV şi a mărturisit că ar putea să fie unul dintre ultimele sale declaraţii în faţa presei, pentru că s-a săturat să aibă de-a face cu jurnalişti "cârcotaşi".
Alina Costache
22 iun. 2014, 14:05
Botezatu, PRIMUL INTERVIU după operaţia pe cord: Chiar şi un zbor de o oră îmi putea pune viaţa în pericol

Cătălin Botezatu a fost operat, în luna mai, pe cord deschis de către medicii turci, care i-au montat patru stenturi pe inimă. Intervenţia a fost realizată din cauza problemelor pe care le avea designerul, evitându-se astfel un posibil infarct ce i-ar fi putut fi fatal.

Cătălin Botezatu a declarat la România TV că se recuperează bine după intervenţia chirurgicală şi că s-a îngrăşat câteva kilograme, în ciuda informaţiilor care au apărut în tabloide, conform cărora ar fi slăbit foarte mult. Ba mai mult, acesta a spus că în curând va reveni la programul lui obişnuit de muncă.

S-a scris despre mine că aş fi slăbit foarte mult după operaţie. Poate că par mai tras la faţă, însă, din contră, m-am îngrăşat pentru că mănânc alte lucruri, care chiar nu îmi plac. Imediat după operaţie mi-am încetinit ritmul de viaţă, pentru că o asemenea intervenţie pe cord nu e uşoară. Înainte eram foarte activ, dar starea asta nu va mai ţine mult. În scurt timp o să o iau de la cap„, a spus Cătălin Botezatu.

Designerul a mărtursit că experienţa din Turcia l-a schimbat foarte mult. „Lucrurile s-au întâmplat foarte rapid. În luna ianuarie nu aveam nimic, iar patru luni mai târziu medicii au descoperit că arterele erau înfundate şi un infarct era iminent. A trebuit să mă hotărăsc pe loc dacă mă operez sau nu. Am sunat mai mulţi medici din Români şi din străinătate, care mi-au explicat cât de gravă era starea mea. Chiar şi un zbor de o oră îmi putea pune viaţa în pericol„, a precizat Cătălin Botezatu.

De acum înainte, designerul este hotărât să stea cât mai departe de presă, mărturisind că acesta ar putea fi unul dintre ultimele sale interviuri. „Sincer să fiu, cred că acesta va fi unul dintre ultimele interviuri şi declaraţii, pentru că orice aş spune se schimbă informaţia, redactorii schimbă conţinutul şi cred că este timpul să mă retrag din acest punct de vedere. Nu mai vreau să am de-a face cu cârcotaşi. Voi fi mai optimist şi mai egoist cu oamenii şi cu presa. Iubesc foarte mult oamenii, m-aş pune în slujba lui, dar de acum încolo nu o să mai fac asta, o să mă gândesc mult mai mult la mine„, a conchis Cătălin Botezatu.

CITEŞTE ŞI: Decizie radicală luată de CĂTĂLIN BOTEZATU, după ce a scăpat de moarte

DailyBusiness
Litoralul pentru toţi 2025. Ce prețuri sunt la cazări și care sunt stațiunile în care pot pleca românii
Spynews
În ciuda imaginilor fierbinți cu ei doi, Bogdan Mocanu se dezice de Iasmina: „Eu sunt un băiat serios”
Bzi.ro
Dezvăluiri emoționante făcute de Andra Măruță: ”M-a luat panica, i-am transmis că sunt însărcinată!”
Fanatik.ro
Cum arată, de fapt, buletinul de vot la alegerile prezidențiale 2025, turul 1. Află totul despre votare
Capital.ro
S-au tăiat banii. Ordin revoltător venit în România de la Primărie: Pedeapsă colectivă!
Playtech.ro
Probleme pentru pensionarii din România. Ce se întâmplă cu pensiile, amânări pentru sute de mii de oameni
DailyBusiness
Prognoza meteo 1-6 mai. Temperaturile urcă spre 30°C, urmate de un val de furtuni și răcire brutală!
Adevarul
Sondaj comandat de Nicușor Dan înaintea primului tur. Luptă strânsă între candidați pentru locul doi
wowbiz.ro
Măriuca, fetița luată în plasament de Luminița Anghel, ar fi devenit mamă la 17 ani! David Pușcaș a rămas șocat când a aflat: „Eu nu pot să cred! Ultima dată când am văzut-o era un copil”
Spynews
Andreea Bălan a răbufnit după discursul lui Claudiu Bleonț la adresa fiicei lui de la Premiile Gopo: „Vă dați seama ce face în privat cu familia sa”
Spynews
Imagini rare cu Laura Cosoi și Adela Popescu. Cum arătau cele două în urmă cu 15 ani / FOTO
Evz.ro
Hârtia igienică, un pericol înșelător. Ce boli poate aduce
Ego.ro
Donald Trump, înșelat de a doua soție chiar cu garda lui de corp! Detalii halucinante
Prosport.ro
De ce a pozat Corina Ungureanu într-o revistă pentru bărbați
kanald.ro
Explozie fatală în Salonic! O femeie a murit în timp ce încerca să planteze o bombă într-un bancomat
Cancan.ro
ULTIMUL SONDAJ, înainte de alegerile prezidențiale Ce răsturnare de situație! Lupta pentru primele locuri este extrem de strânsă
Playsport.ro
Incredibil! Cum poate să arate Sandra Izbașa la 11 ani după ce s-a retras din gimnastică. Imaginile au scăpat pe net
Capital.ro
Cine a vrut să-l pună pe Călin Georgescu președintele României. O superputere mondială a dat ordin
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Campioana olimpică se iubeşte cu colega ei, mai tânără cu 8 ani: „Suntem un cuplu!”
stirilekanald.ro
Stare de urgență într-un oraș de la Marea Neagră
Meteorologii anunță o lună Mai cum nu a mai fost de mult în România
Shtiu.ro
Cum se aprinde Lumina Sfântă la Ierusalim? Cum aprinde preotul lumânările fără sursă de foc?
Puterea.ro
Orașul din România unde se trăiește cel mai bine. Este peste Cluj-Napoca sau Brașov și oferă toate condițiile