Dinamo se afundă în subsolul Ligii 1. A patra înfrângere în cinci meciuri pentru „câini”, acum la Botoşani

FC Botoşani a învins-o pe Dinamo Bucureşti cu scorul de 2-0 (1-0), luni seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Ligii I de fotbal.

08 oct. 2018, 14:14

BOTOŞANI – DINAMO LIVE VIDEO ONLINE STREAMING 2-0 (Oaidă – min. 3, Fabbrini – min. 90+1). Gazdele au deschis scorul rapid, prin Răzvan Oaidă (3), ajuns în poziţie de finalizare după o pasă de excepţie a francezului Ongenda, cu călcâiul. Italianul Diego Fabbrini, intrat pe gazon în repriza secundă, a parafat victoria botoşănenilor (90), la capătul unui contraatac purtat de el şi Cătălin Golofca. Ambii jucători au semnat primele lor goluri în Liga I.

La Dinamo a debutat în acest meci internaţionalul Gheorghe Grozav, care a semnat săptămâna trecută pentru echipa din Şoseaua Ştefan cel Mare.

FC Botoşani a reuşit a doua sa victorie în acest campionat, după o pauză de opt etape (cinci egaluri, trei eşecuri).

Dinamo are un singur punct obţinut în ultimele cinci etape şi nu a marcat deloc în ultimele trei. Echipa antrenată de Claudiu Niculescu a ajuns pe locul 12, care duce la baraj.