BUCHAREST OPEN 2015. Monica Niculescu, în SEMIFINALE după un meci fabulos cu Andreea Mitu

BUCHAREST OPEN 2015. Monica Niculescu s-a calificat, vineri, în semifinalele BUCHAREST OPEN 2015 după ce a câştigat partida cu Andreea Mitu, scor 4-6, 6-0, 6-2.

17 iul. 2015, 14:37

BUCHAREST OPEN 2015. Monica Niculescu a inceput greoi partida, iar Andreea Mitu a luat primul set dupa 49 de minute extrem de echilibrate. Apoi, Monica Niculescu s-a dezlantuit: a luat setul secund cu 6-0 in doar 30 de minute, iar pe urmatorul cu 6-2. Partida a durat doua ore si sase minute.

CITEŞTE ŞI SIMONA HALEP, apariţie INCREDIBILĂ în tribune la BUCHAREST OPEN 2015

BUCHAREST OPEN 2015. In semifinalele competitiei, Monica Niculescu o va intalni pe invingatoarea dintre Sara Errani (favorita nr. 1) si Ana Tatishvili. Meciul este programat sambata.