Bucharest Open 2019. Opt românce vor juca MARŢI. Vezi PROGRAMUL şi transmisiile TV

Publicat: Marţi, 16 Iulie 2019 07:41 // Actualizat: Marţi, 16 Iulie 2019 07:41 // Sursa: romaniatv.net

Cele opt jucătoare române de pe tabloul principal de simplu vor evolua, marţi, în prima rundă a turneului de tenis Bucharest Open, dotat cu premii totale de 250.000 de dolari şi găzduit de Arenele BNR din Capitală.

Sorana Cîrstea, Irina Begu, Ana Bogdan, Irina Bara, Elena-Gabriela Ruse şi Jaqueline Cristian, toate intrate direct pe tabloul principal, Patricia Ţig, venită din calificări, şi Alexandra Cadanţu, ca lucky loser, vor juca pentru calificarea în optimile de finală.

Cel puţin una dintre ele are asigurată prezenţa în turul secund, Sorana Cîrstea sau Jaqueline Cristian, care vor fi adversare.

Irina Begu o va înfrunta pe Aleksandra Krunic (Serbia), Ana Bogdan va avea meci greu cu principala favorită şi campioana en titre, letona Anastasija Sevastova, Irina Bara va primi replica australiencei Jaimee Fourlis, Elena-Gabriela Ruse va juca împotriva cehoaicei Barbora Krejcikova, Patricia Ţig o va întâlni pe Anna Bondar (Ungaria), în timp ce Alexandra Cadanţu o va avea ca adversară pe Kristyna Pliskova.

Programul meciurilor de marţi:

Terenul Central (ora 14:00)

Sorana Cîrstea (România) - Jaqueline Cristian (România), în primul tur

Irina Begu (România) - Aleksandra Krunic (Serbia), în primul tur

Anastasija Sevastova (Letonia) - Ana Bogdan (România), în primul tur

Elena-Gabriela Ruse (România) - Barbora Krejcikova (Cehia), în primul tur

Grandstand (ora 12:00)

Arantxa Rus (Olanda) - Veronika Kudermetova (Rusia), în primul tur

Alexandra Cadanţu (România) - Kristyna Pliskova (Cehia), în primul tur

Jaimee Fourlis (Australia) - Irina Bara (România), în primul tur

Anna Bondar (Ungaria) - Patricia Maria Ţig (România), în primul tur

Terenul 4 (ora 14:00)

Isabella Şinikova (Bulgaria) - Kaja Juvan (Slovenia), în primul tur

Shilin Xu (China) - Lara Arruabarrena (Spania), în primul tur

Varvara Lepchenko (SUA) - Martina Di Giuseppe (Italia), în primul tur

Terenul 6 (ora 14:00)

Sharon Fichman (Canada)/Nina Stojanovic (Serbia) - Marie Benoit/Ysaline Bonaventure (Belgia), în primul tur

Akgul Amanmuradova (Uzbekistan)/Cristina Dinu (România) - Aliona Bolsova (Spania)/Tereza Mrdeza (Croaţia), în primul tur

Naiktha Bains (Marea Britanie)/Anastasia Grymalska (Italia) - Viktoria Kuzmova (Slovaica)/Kristyna Pliskova (Cehia/N.4), în primul tur

- meciurile sunt în direct la Digi Sport

loading...
Comenteaza // Vezi comentarii
Daca ti-a placut articolul, urmareste RomaniaTV.NET pe   facebook facebook sau  twitter twitter.
1
EUR
4.7274
RON
18 Aug
noapte 15 °
zi 32 °
Ultimele joburi adaugate
24 H