Bucureștiul găzduiește prima ediție din România a Visvamitra Awards of Excellence

Visvamitra Awards of Excellence celebrează campionii societății moderne, într-o serie de domenii cheie pentru comunitățile locale, cum ar fi Leadership, Medicină, Medicină Alternativă, Arta & Cultură, CSR și Agricultură.
Alina Costache
29 apr. 2024, 22:53
Bucureștiul găzduiește prima ediție din România a Visvamitra Awards of Excellence
Visvamitra Awards of Excellence 2024 – “VISVAMITRA – Când succesul personal inseamnă succes pentru ceilalți” joi, 9 mai India House din Bucuresti

Fondatorul Visvamitra International Awards of ExcellenceSwami Ananda Saraswati, maestru Yoga si Vedanta, sub patronajul căruia este organizat evenimentul din București, este autorul mai multor cărți pe tematică Yoga si Vedanta, traduse în mai multe limbi. Swami Ananda Saraswati aduce în atenția publicului cunoașterea autentică Yoga și Vedanta, transmisă prin metoda tradițională de la învățător la discipol, într-o manieră relevantă pentru provocările din ziua de azi.

Juriul evenimentului este compus din: Amalia Anghel, medic și fondator Skinmed, Sebastian Bodu, profesor universitar, Raluca Chisu, fondator și CEO Kinetobebe, Federico Pipitone, antreprenor, Ștefania Rossitto, profesor de yoga, Arianna Squillante, medic & medicină alternativă, Laura Talamoni, antreprenor în agricultura, Tereza Tranakas, fondator și CEO Oxygen.

Printre personalitățile care vor fi prezente la eveniment se numară Excelența sa, ambasadorul Indiei, dl. Rahul Shrivastava, care este gazda evenimentului, precum și nume cunoscute din domeniul medicinei, culturii, artei și lideri de business.

Sub îngrijirea și coordonarea maestrului Swami Ananda Saraswati, Organizația Visvamitra s-a extins în India, Europa și în alte zone ale planetei. În Uttarkashi, un loc spiritual pe malul fluviului sacru Gange, Visvamitra are propriul Gurukulam, un spațiu de studiu și meditație în inima munților Himalaya. Printre activitățile organizației, se regăsesc: publicarea de cărți și organizarea de evenimente, retreat-uri pe tema Yoga și Vedanta ca mijloace de cunoaștere, cursuri de formare a instructorilor de yoga în metoda tradițională. Visvamitra organizează și programe pentru societatea civilă și pentru companii.

În Romania, evenimentul are loc pentru prima dată in 9 mai și va aduce în atenția publicului campioni ai societății civile care, cunoscând succesul profesional, au contribuit la crearea unei societăți mai bune, în spiritul înțeleptului Visvamitra.

Partenerii evenimentului sunt OXYGEN, Finnovators, Shri Shilajit și Comercianți de Diamante. Pentru mai multe informații despre eveniment accesează www.visvamitra.eu.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O bătrână a izbucnit în plâns, după ce Poliția Locală i-a împrăștiat fructele și legumele pe trotuar, în Sectorul 1. Imagini revoltătoare
Fanatik.ro
Câți bani primește, de fapt, Universitatea Craiova pentru transferul lui Anzor Mekvabishvili la Chicago Fire
Capital.ro
Obligație după schimbarea buletinului. Ce trebuie să faci pentru a evita problemele cu contul bancar 
Playtech.ro
Aparatele care încep să „mănânce” mai mult curent din septembrie. Cât poate crește factura unei familii
Adevarul
Păţania unui turist britanic amendat, fără să ştie, într-un autobuz STB din Capitală: „Am crezut că mă ajută pentru că îmi fusese respins cardul”
wowbiz.ro
Iubita lui Andrei Bordeianu, mesaj sfâșietor în mediul online! Influencerul a fost implicat într-un grav accident: „O să aprind o lumânare pentru tine…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Jurnalista Brîndușa Armanca s-a stins din viață la 72 de ani. A format generații de ziariști
iamsport.ro
A anunțat în direct că Becali i-a găsit înlocuitor lui Baciu la FCSB: ”Trage de el să vină!”
MediaFlux
Bani în plus la pensie pentru anii de facultate și armată. Legea Pensiilor prevede cât valorează
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat