Cadavrul unui bărbat, găsit într-o maşină carbonizată, pe un câmp din Timiş

O maşină carbonizată a fost găsită, luni, pe un câmp din apropierea localităţii Utvin din judeţul Timiş, iar în interiorul autoturismului a fost descoperit cadavrul unui bărbat, poliţiştii declanşând o anchetă în acest caz. Se pare că bărbatul găsit în maşină a fost identificat. Este nepotul unei localnice, în vârstă de 28 de ani.
Alina Costache
20 mai 2013, 11:16
Cadavrul unui bărbat, găsit într-o maşină carbonizată, pe un câmp din Timiş

Bărbatul din mașină se pare că a fost identificat ca fiind nepotul, în vârstă de 28 de ani, Claudiu Vlad Hurja, al unei localnice din Utvin, potrivit pressalert.ro. Din primele investigații, a reieșit că acesta s-a certat în ultimele zile cu familia. Când mașina a fost descoperită, avea ușile deschise, iar cadavrul carbonizat al bărbatului era pe scaunul șoferului. Nu s-a putut stabili deocamdată dacă este sinucidere sau crimă. Au fost ridicate probe, urmând să se facă inclusiv probe ADN pentru stabilirea în afara oricărui dubiu a identității victimei. În Wolkswagen a fost găsită și o unitate de calculator.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Timiş, Ionuţ Bocancea, a declarat că pe un câmp, în apropierea localităţii Utvin din judeţul Timiş, a fost găsită, luni, o maşină carbonizată în proporţie de 90 la sută, în interiorul căreia se află un cadavru.

„Maşina este carbonizată în proporţie de 90 la sută. Localnicii au spus poliţiştilor că au auzit o bubuitură azi-noapte (în noaptea de duminică spre luni – n.r.), în jurul orei 1.00, însă nu au dat de ştire poliţiştilor. Cum s-a făcut ziuă, localnicii au găsit maşina carbonizată, în interiorul căreia se află cadavrul unui bărbat”, a afirmat Ionuţ Bocancea.

Potrivit sursei citate, poliţiştii fac cercetări pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat, cui aparţine autoturismul şi pentru identificarea cadavrului din interiorul maşinii.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
Daniel Pancu, avertizat după ce a declanșat nebunia în Giulești. Bogdan Baratky scrie despre „noul Rapid, Rapidul lui Pancu”
Capital.ro
Regulă pentru șoferi. Defectul care poate duce la respingerea mașinii la ITP. Ce spune legea despre parbriz
Playtech.ro
De ce geamurile moderne au un punct negru într-un colț. Detaliul observat de puțini
Adevarul
De la iluzia „mai bogați ca ungurii”, la coada UE. Austeritatea lui Bolojan, comparată cu „Epoca de Aur”
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Anunț de la Casa de Pensii privind recuperarea banilor din contribuțiile CASS! Pensionarii nu trebuie să depună cereri
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România