Cadavrul unui bărbat, găsit într-o maşină carbonizată, pe un câmp din Timiş

O maşină carbonizată a fost găsită, luni, pe un câmp din apropierea localităţii Utvin din judeţul Timiş, iar în interiorul autoturismului a fost descoperit cadavrul unui bărbat, poliţiştii declanşând o anchetă în acest caz. Se pare că bărbatul găsit în maşină a fost identificat. Este nepotul unei localnice, în vârstă de 28 de ani.
Alina Costache
20 mai 2013, 11:16
Cadavrul unui bărbat, găsit într-o maşină carbonizată, pe un câmp din Timiş

Bărbatul din mașină se pare că a fost identificat ca fiind nepotul, în vârstă de 28 de ani, Claudiu Vlad Hurja, al unei localnice din Utvin, potrivit pressalert.ro. Din primele investigații, a reieșit că acesta s-a certat în ultimele zile cu familia. Când mașina a fost descoperită, avea ușile deschise, iar cadavrul carbonizat al bărbatului era pe scaunul șoferului. Nu s-a putut stabili deocamdată dacă este sinucidere sau crimă. Au fost ridicate probe, urmând să se facă inclusiv probe ADN pentru stabilirea în afara oricărui dubiu a identității victimei. În Wolkswagen a fost găsită și o unitate de calculator.

Purtătorul de cuvânt al Poliţiei Judeţene Timiş, Ionuţ Bocancea, a declarat că pe un câmp, în apropierea localităţii Utvin din judeţul Timiş, a fost găsită, luni, o maşină carbonizată în proporţie de 90 la sută, în interiorul căreia se află un cadavru.

„Maşina este carbonizată în proporţie de 90 la sută. Localnicii au spus poliţiştilor că au auzit o bubuitură azi-noapte (în noaptea de duminică spre luni – n.r.), în jurul orei 1.00, însă nu au dat de ştire poliţiştilor. Cum s-a făcut ziuă, localnicii au găsit maşina carbonizată, în interiorul căreia se află cadavrul unui bărbat”, a afirmat Ionuţ Bocancea.

Potrivit sursei citate, poliţiştii fac cercetări pentru a stabili cu exactitate ce s-a întâmplat, cui aparţine autoturismul şi pentru identificarea cadavrului din interiorul maşinii.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Cum a vrut Mitică Dragomir să fugă din ţară pe vremea lui Ceauşescu: “Aveam 1,8 milioane de dolari în geantă! M-au turnat la Postelnicu”
Capital.ro
Bani pe lângă pensie pentru peste 400.000 de români. Cine primește indemnizații. Date de la Casa Naţională de Pensii Publice (CNPP)
Playtech.ro
Când se deschid Lidl şi Kaufland după Revelion: programul şi pentru Bobotează şi Sfântul Ion
Adevarul
Haos de Revelion în Amsterdam: violențe fără precedent, doi morți din cauza artificiilor și biserică mistuită de flăcări
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Imagini uluitoare! Omul cu o avere de 1,4 miliarde de dolari și-a construit una dintre cele mai scumpe case din țară
MediaFlux
Mercur intră în Capricorn pe 1 ianuarie 2026. Cele trei zodii care vor fi afectate de acest eveniment astrologic
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend