Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!

O fetiţă în vârstă de şapte ani a fost trântită la pământ de un câine de talie mare într-un parc din Sectorul 2 al Capitalei şi a fost rănită, fără a fi nevoie să fie transportată la spital. Animalul, un pui de dobernam care aparţine lui Malcom Edjouma, fotbalist la FCSB, era plimbat fără lesă şi botniţă!
Filip Stan
11 sept. 2024, 17:15
Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!
Câinele unui fotbalist de la FCSB a atacat o fetiţă de şapte ani în Parcul Plumbuita. A fost chemată ambulanţa!

Câinele lui Malcom Edjouma s-a repezit la o fetiţă de şapte ani. Incidentul s-a produs în Parcul Plumbuita 1, unde câinele era plimbat de concubina fotbalistului. Puiul de doberman de aproximativ 6 luni s-a apropiat de fetiţă, fără intenţia de a o muşca, probabil pentru a se juca. Fetiţa a căzut şi are câteva zgârieturi. A primit îngrijiri de la Ambulanţă, fără a fi nevoie să meargă la spital, transmite news.ro.

Citeşte şi: Destinaţia neaşteptată de vacanţă aleasă de David Popovici. Bolidul de 200.000 de euro al campionului olimpic, surprins printre vaci şi boi!

„Poliţiştii Direcţiei Generale de Poliţie a Municipiului Bucureşti – Secţia 7 Poliţie au fost sesizaţi, în jurul orei 14.30, cu privire la faptul că, în zona unui loc de joacă, din Sectorul 2, o minoră ar fi fost atacată de un câine de talie mare. Poliţişti din cadrul subunităţii s-au deplasat cu operativitate la faţa locului, în parc fiind identificată o femeie, care plimba un câine fără lesă şi botniţă. Precizăm faptul că nu a fost necesar transportul la spital. Ulterior, la adresa menţionată s-a prezentat si deţinătorul câinelui, un bărbat de cetăţenie străină. Cazul a fost preluat de către Serviciul Protecţia Animalelor, în vederea continuătii cercetărilor şi luării măsurilor legale ce se impun”, a transmis Poliţia Capitalei.

Citeşte şi: Simona Halep, prima apariţie alături de noul iubit. Imaginea care a dat-o de gol: „Să te bucuri de acest timp!”

Poliţia a precizat că cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracţiunii de „neluarea de către proprietarul / deţinătorul animalului a măsurilor de prevenire a atacului canin asupra persoanei”, conform OUG 55/ 2002 privind regimul de deţinere a câinilor periculoşi sau agresivi.

Malcom Edjouma, în vârstă de 27 de ani, este legitimat la FCSB din 2022.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Marian Mexicanu, declarații tulburătoare despre înmormântarea lui. Fanii sunt îngrijorați: ”Vreau să mor elegant”
Fanatik.ro
Cine transmite la TV Universitatea Craiova – Levski Sofia! Datele şi orele de start oficiale ale meciului din turul doi al Ligii Campionilor. Exclusiv
Capital.ro
Bani după deces. Casa de Pensii poate acorda 50%, 75% sau 100%. Cine are dreptul asupra pensiei
Playtech.ro
Cât valorează hainele confiscate de ANAF de la Bianca Drăgușanu. Ce articole sunt scoase la licitație și cum pot fi cumpărate
Adevarul
Castelul cu 365 de ferestre din Transilvania se redeschide pentru public: cum arată după 3 ani de restaurare
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
”Să nu te vadă Gică Hagi, că-l dă afară!”. Bătaie antologică la echipa națională: ”Mi-a dat un pumn tare, m-a leșinat!”
MediaFlux
Lovitură pentru Ilie Bolojan! Un nou rival în interiorul partidului
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România