Călin Georgescu le mulțumește oamenilor care au ieșit în stradă de ziua lui: „V-am văzut, v-am auzit și v-am simțit în inimă”

Călin Georgescu, fostul candidat la prezidențiale, a transmis joi, pe rețelele sociale, un mesaj scurt către susținătorii săi, care miercuri au ieșit în stradă pentru a-i celebra ziua de naștere.
Alina Costache
27 mart. 2025, 17:00
Călin Georgescu le mulțumește oamenilor care au ieșit în stradă de ziua lui: „V-am văzut, v-am auzit și v-am simțit în inimă”
Călin Georgescu le-a mulțumit celor care au ieșit în stradă de ziua lui

Miercuri, 26 martie, câțiva oameni au ieșit în stradă pentru a-l celebra pe Călin Georgescu, care a împlinit 63 de ani. Acum, fostul candidat la prezidențiale le-a transmis un mesaj scurt celor care au fost la manifestații, pentru a le mulțumi.

„Dragii mei, v-am văzut, v-am auzit și v-am simțit în inimă! Vă mulțumesc”, a scris joi Călin Georgescu pe Facebook.

Citește și: UPDATE Proteste în Piața Victoriei și în Piața Constituției. A fost adus un tort tricolor cu mesajul „Turul doi înapoi” pentru susținătorii lui Călin Georgescu. Fostul candidat nu a participat la manifestații

Acesta este primul mesaj public transmis de Georgescu după mai bine de trei săptămâni de liniște. Cele mai recente declarații publice pe care le-a făcut fostul candidat au fost pe 11 martie, când CCR a păstrat decizia de neînregistrare a candidaturii lui pentru alegerile prezidențiale 2025.

Manifestații de ziua lui Călin Georgescu

Miercuri, 26 martie, două manifestații de susținere a lui Călin Georgescu au avut loc în paralel, când fostul candidat a împlinit 63 de ani.

Peste 1.000 de persoane s-au adunat în Piața Constituției încă de la orele prânzului și i-au cântat „La mulți ani” fostului candidat. Oamenii au strâns și semnături pentru „turul 2 înapoi”.

O altă manifestație, organizată AUR, a avut loc în Piața Victoriei, unde a fost prezent și George Simion, care încearcă din răsputeri să urce cu forța pe valul suveranist.

Inițial, oamenii s-au strâns în fața sediului Autorității Electorale Permanente (AEP), de la ora 16.00. Cei din Piața Constituției nu au vrut să se alăture mitingului organizat de AUR.

Citește și: De ce este Călin Georgescu din ce în ce mai ”discret”. Consultant politic: ”Se visează un Mesia pe Pământ”

DailyBusiness
Salariile președintelui și premierului României ar putea crește MULT odată cu noua lege a salarizării
Spynews
Iubita lui Andrei Ștefănescu a împlinit 37 de ani! Ștefania Ducă a sărbătorit alături de prezentator și de fiul acestuia
Fanatik.ro
Anamaria Prodan face dezvăluiri cutremurătoare. Cu ce problemă de sănătate s-a confruntat impresara
Capital.ro
Amenzi de până la 1.500 de lei pentru șoferi. O primărie introduce reguli noi pentru parcări. Vor fi obligați să mute mașina
Playtech.ro
Cât câștigă tinerii din România în 2026 și cum reușesc să supraviețuiască de la o lună la alta. „Nu prea îmi ajung banii”
Adevarul
SURSE Nicușor Dan amână desemnarea premierului. Tomac nu are majoritate
wowbiz.ro
Răsturnare de situație în cazul crimei din Bihor! Tatăl Alisiei a făcut publice ultimele mesaje ale adolescentei ucise: „Nu mă lasă în pace”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un turist de 45 de ani a fost mușcat de un urs, pe Transfăgărășan! În ce stare se află bărbatul
iamsport.ro
Fostul conducător din Liga 1 a izbucnit la adresa lui Baciu: ”I-a suflat Gigi în gură și a luat-o razna!”
MediaFlux
PAPARAZZI Ștefan Bănică Junior taie linia continuă cu BMV-ul decapotabil prin oraș! Bolidul roșu sare-n ochi FOTO
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
Cupa Mondială 2026 – program, favorite, noutăți