Campionatul Mondial 2014. Cele mai rapide goluri din istoria Mondialelor. Un român se află în Top 10

Campionatul Mondial 2014. În meciul SUA - Ghana (2-1), Clint Dempsey a marcat cel mai rapid gol al Cupei Mondiale din Brazilia şi al cincilea cel mai rapid din istoria competiţiei.
Daniel Spătaru
17 iun. 2014, 09:42
Campionatul Mondial 2014. Cele mai rapide goluri din istoria Mondialelor. Un român se află în Top 10

Campionatul Mondial 2014. Clint Dempsey a deschis scorul după 30 de secunde în partida SUA – Ghana, din grupa G de la CM 2014, reuşita sa fiind a cincea ca rapiditate din istoria de peste opt decenii a competiţiei.

CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL 2014: Caracatiţa Google dă pronosticuri exacte la CM 2014

Recordul all-time îi aparţine turcului Hakan Sukur şi a fost satbilit în finala mică a CM 2002, el deschizând scorul după doar 11 secunde în disputa cu Coreea de Sud.

Podiumul este completat de cehoslovacul Vaclav Masek, care a marcat după 16 secunde în poarta Mexicului (1962), şi de germanul Ernst Lehner, care a înscris după 25 de secunde, în finala mică a Cupei Mondiale din 1934, împotriva Austriei.

Pe locul 10 în acest top se află românul Adalbert Deşu, autorul primului gol marcat de România la un Campionat Mondial. În 1930, Deşu deschidea scorul în secunda 50 în meciul cu Peru, pe care triclorii l-au câştigat cu 3-1.

Citeşte şi CM 2014. Maraton sexual după victoria Chile. O actriţă promite 16 ore de plăceri nemaiîntâlnite

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
Gigi Becali s-a înfuriat când l-a auzit pe Iuliu Mureșan și a cerut să intre în direct: „O să se vadă pe imagini”
Capital.ro
Obligatoriu pentru asociațiile de proprietari. Proprietarii de apartamente pot merge în instanță
Playtech.ro
Ce reprezintă ultimele şase cifre din CNP: detaliul de pe cartea de identitate pe care puţini îl bagă în seamă
Adevarul
O adolescentă de 17 ani, bătută și violată de angajatul tatălui său, a murit mâncată de porci după individul a lăsat-o inconștientă în țarcul animalor
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A murit și soția însărcinată a lui Sorin Iacob, afaceristul care si-a pierdut viata in accidentul din...
iamsport.ro
”El e singurul patron din România de care mi-a fost frică". Amenințat că va fi ”dus în pădure și bătut” după un gol încasat
MediaFlux
Trump nu cedează! Amenință că trimite întăriri militare și un portavion
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj