Campionul naţional la box care şi-a ucis fetiţa, rămâne internat la Psihiatrie

Campionul naţional la box, care în 2009 a oripilat o ţară întreagă după ce şi-a ucis cu sânge rege fiica de 3 ani, rămâne internat la Psihiatrie. Asta au decis magistraţii de la Tribunalul din Iaşi, după ce acesta a cerut să fie eliberat. Alexandru Gavril i-a uimit pe magistraţi când le-a spus că şi-a înjunghiat copila la ordinul Satanei.
Filip Stan
06 aug. 2014, 06:07
Campionul naţional la box care şi-a ucis fetiţa, rămâne internat la Psihiatrie

Au trecut cinci ani de la oribila faptă pe care a comis-o, iar între timp a stat internat într-o secţie cu regim special a Spitalului de Psihiatrie din Iaşi. Atunci, judecătorii au decis că nu avea discernământ când şi-a ucis fiica. Declaraţiile făcute de fostul boxer i-au şocat pe anchetatori. El le-a spus că şi-a ucis copilul de trei ani pentru a aduce o jertfă şi pentru a salva omenirea.

După ce a comis fapta, Alexandru Gavril a încercat să se sinucidă, aşa cum le-a declarat şi anchetatorilor. El a urcat la volanul maşinii şi a intrat cu viteză într-un autocar. A scăpat fără nicio lovitură şi a fost ridicat de oamenii legii.

Citeşte şi: Cazul care a şocat România: Un sportiv şi-a ucis fetiţa de trei ani „la ordinul Satanei”

Acum, bărbatul a ajuns în faţa magistraţilor, după ce a cerut să fie eliberat. O altă expertiză psihiatrică efectuată în acest dosar a arătat că tratamentul pe care l-a primit Alexandru Gavril şi-a făcut efectul şi ar putea fi lăsat să plece acasă. Magistraţii au respins însă cererea de eliberare a fostului boxer şi au decis ca acesta să rămână în continuare internat.

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Afecțiunea cu care se confruntă soția lui Florinel Coman. Ioana a dezvăluit totul abia acum
Capital.ro
S-a aflat planul lui Călin Georgescu. Decizia care schimbă tot: Va fi succesul propriu
Playtech.ro
Dacă am executare silită, pot achiziţiona o locuinţă? Ce spune legea
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai