Carmen Grierosu, asistenta șefă de la un spital din Iași, găsită moartă într-o locuință. S-a deschis dosar penal de ucidere din culpă

Carmen Grierosu, asistenta șefă de la Clinica de Ortopedie a Spitalului de Recuperare din Iași, a fost găsită fără viață într-o locuință din Bârnova, în noaptea de sâmbătă spre duminică.
Filip Stan
11 nov. 2024, 12:14
Carmen Grierosu, asistenta șefă de la un spital din Iași, găsită moartă într-o locuință. S-a deschis dosar penal de ucidere din culpă

Descoperirea tragică a fost făcută de concubinul ei. Carmen Grierosu a avut în trecut o relație cu prof. dr. Paul Botez, din care a rezultat o fetiță.

„La data de 10 noiembrie a.c., polițiștii Secției nr. 1 Poliție Rurală Iași au fost sesizați despre decesul unei femei, de 54 de ani. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și s-a dispus efectuarea necropsiei pentru stabilirea cauzei decesului. Cercetările sunt continuate pentru stabilirea întregii situații de fapt”,a transmis IPJ Iași, potrivit BZI.

Citește și Mama Elodiei șterge pe jos cu Dan Diaconescu care a spus că vrea să facă film despre dispariția fiicei sale. „L-am omenit și m-a nenorocit”

Prof. Dr. Paul Botez nu a dorit să facă nicio declarație pe acest subiect. “Nu am nimic de comentat”, a spus el pentru BZI.

Carmen Grierosu avea 54 de ani și tocmai sărbătorise ziua de naștere săptămâna trecută. Trupul său neînsuflețit a fost transportat la Institutul de Medicină Legală pentru a stabili cauzele decesului, nefiind cunoscută cu probleme de sănătate.

Citește și Salariu de 12.000 de lei în România, însă nimeni nu se înghesuie. Patronii sunt disperați, ce soluție au găsit

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
Marian Mexicanu, declarații tulburătoare despre înmormântarea lui. Fanii sunt îngrijorați: ”Vreau să mor elegant”
Fanatik.ro
Record absolut! Câte milioane de români au văzut, la miezul nopţii, golul de 2-1 din semifinala CM Argentina – Anglia transmisă de Antena 1
Capital.ro
Bani după deces. Casa de Pensii poate acorda 50%, 75% sau 100%. Cine are dreptul asupra pensiei
Playtech.ro
Caniculă și furtuni în România. ANM anunță temperaturi de până la 37 de grade. Județele vizate de Codul galben
Adevarul
Castelul cu 365 de ferestre din Transilvania se redeschide pentru public: cum arată după 3 ani de restaurare
wowbiz.ro
Cum arată fiul Mădălinei Manole la 17 ani! Fratele regretatei artiste a publicat o fotografie în premieră cu Petru Mircea Jr.
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O femeie din Galați, găsită fără suflare în casa concubinului ei. Era moartă de două săptămâni
iamsport.ro
”Să nu te vadă Gică Hagi, că-l dă afară!”. Bătaie antologică la echipa națională: ”Mi-a dat un pumn tare, m-a leșinat!”
MediaFlux
Admitere facultate 2026. Cele mai căutate specializări la universitățile din România
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?