Câștigătorii Premiilor Visvamitra Awards of Excellence 2024. Vezi aici cine sunt campionii societății moderne din România

Visvamitra Awards of Excellence celebrează campionii societății moderne, într-o serie de domenii cheie pentru comunitățile locale, cum ar fi Yoga, Medicină, Medicină Alternativă, Arta & Cultură, Antreprenoriat, CSR, Agricultură.
Filip Stan
15 mai 2024, 09:36
Câștigătorii Premiilor Visvamitra Awards of Excellence 2024. Vezi aici cine sunt campionii societății moderne din România

Evenimentul Visvamitra Awards of Excellence 2024 – Când succesul personal înseamnă succes pentru ceilalți, aflat în România la prima ediție, este un proiect recurent al Organizației Visvamitra International, care a dezvoltat o comunitate puternică în jurul valorilor promovate de disciplina Yoga și învățătura Vedantei.

Evenimentul a inclus și o lansare de carte, „Viața este o Serie de Alegeri” scrisă de fondatorul Visvamitra Internațional – Swami Ananda Saraswati, maestru Yoga si Vedanta, sub patronajul căruia a fost organizat evenimentul din București. Cu această ocazie, Swami Anada Saraswati, autor al mai multor cărți și publicații, s-a adresat publicului, aducând înțelepciunea Yoga și Vedanta în contextul actual.

Ambasadorul Indiei în România, dl. Rahul Shrivastava, gazda evenimentului, a înmânat trofeele Visvamitra Awards of Excellence fiecărui laureat, în cadrul unei ceremoniei deosebite prin care membrii juriului au onorat laureații cu eșarfa tradițională și flori. Lista completă a laureaților: pentru Excelență în Yoga, Sri Sukadev Volker Bretz, fondatorul Yoga Vidya, personalitate marcantă la nivel internațional; pentru Excelență în Jurnalism, „Societatea Omului Sănătos” fondată de doamnele Alexandra Gătej și Oana Igrișan; pentru Excelență în Medicină, col.dr. Mihai Latis, Spit. Univ. Militar „Dr. Carol Davila”. Medicul Valentin Marius Puric a primit premiul de Excelență în Medicină Alternativă; premiul de Excelență în CSR a fost acordat domnului Mihai Mihu, Președintele Asociației „Creștem România Împreună”; pentru Excelență în Agricultură a fost premiată compania Ultragreens, fondator Cristian Tudor; pentru Artă și Cultură, Irina Iordăchescu, Solistă a Operei Naționale; pentru Excelență în Educație, conf. Dr. Manuela Tăbăraș, decanul Facultății de Drept a Universității Titu Maiorescu.

Sub îngrijirea și coordonarea maestrului Swami Ananda Saraswati, Organizația Visvamitra s-a extins în India, Europa și în alte zone ale planetei. În Uttarkashi, un loc spiritual pe malul fluviului sacru Gange, Visvamitra are propriul Gurukulam, un spațiu de studiu și meditație în inima munților Himalaya. Printre activitățile organizației, se regăsesc: publicarea de cărți și organizarea de evenimente, retreat-uri pe tema Yoga și Vedanta ca mijloace de cunoaștere, cursuri de formare a instructorilor de yoga în metoda tradițională. Visvamitra organizează și programe pentru societatea civilă și pentru companii.

Partenerii evenimentului au fost OXYGEN, Shri Silajit, Poggio Monte Agriturismo, ADEMPI, Finnovators, Comercianti de Diamante și Yoga Vidya Onlus.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Tajine de pui cu lămâie şi măsline. Rețeta lui Chef Horia Manea de la Meniu de vedetă
Fanatik.ro
Culisele suspendării lui Ştefan Baiaram înainte de Universitatea Craiova – FCSB: “Sunt antecedente! A fost judecat de urgenţă şi beneficiar a fost FCSB”
Capital.ro
Obligație la bancă. Nu se poate intra în posesia banilor din cont. Documentul care trebuie depus neapărat
Playtech.ro
Temperaturi neobișnuite în România după ninsori și frig. Cum va fi vremea până la 1 martie
Adevarul
Noua ordine europeană dă frisoane la Paris și Londra. „Istoria are experiențele a două războaie mondiale devastatoare”
wowbiz.ro
EXCLUSIV | O româncă celebră, legătură periculoasă cu Jeffrey Epstein! În 2003, pedofilul american i-a plătit mamei ei o călătorie de peste o mie de dolari
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
De ce nu este bine să te speli pe cap în MARȚEA ALBĂ. Tradiții și superstiții în Săptămâna Albă 2026
iamsport.ro
Ce s-a ales de cunoscutul milionar român care și-a amenițat angajatul că ”îl bate și îl duce în pădure”. A avut probleme cu legea: ”E un om normal acum”
MediaFlux
Se anunță reguli noi la RCA! Asigurare de trei ori mai scumpă pentru anumiți șoferi
stirilekanald.ro
VIDEO Român arestat în Italia după ce a încercat să răpească o fetiță de un an și jumătate! Micuța a fost grav rănită
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat