Cât costă o ciorbă de peşte la restaurantul lui Marius Tucă. Preţurile nu sunt pentru orice român!

Restaurantul Cherhanaua Ancora, deținut de Marius Tucă și situat pe malul Lacului Herăstrău din București, a devenit unul dintre cele mai apreciate locuri din capitală, oferind o gamă variată de preparate, în special din pește și fructe de mare.
Filip Stan
01 aug. 2024, 21:47
Cât costă o ciorbă de peşte la restaurantul lui Marius Tucă. Preţurile nu sunt pentru orice român!
Cât costă o ciorbă de peşte la restaurantul lui Marius Tucă. Preţurile nu sunt pentru orice român!

Cât costă o ciorbă de peşte la restaurantul lui Marius Tucă. Prețurile la restaurantul Cherhanaua Ancora, deținut de jurnalistul Marius Tucă, au crescut semnificativ în ultimii ani. De exemplu, o ciorbă de pește care costa 36 de lei în urmă cu doi-trei ani acum ajunge la 60 de lei pentru o porție de 400 de grame. Acest restaurant, situat pe malul Lacului Herăstrău, este cunoscut pentru preparatele sale din pește și fructe de mare.

Citeşte şi: Marius Tucă, la 58 de ani, îşi face bilanţul: „Nu cred că aş şterge ceva din trecutul meu, dar aş schimba”. Ce sfat i-a dat Ion Ţiriac, în urmă cu zeci de ani

Alte exemple de prețuri includ supa clară din pui de țară, care costă 39 de lei, și supa de fructe de mare, care se vinde cu 98 de lei. Deserturile nu sunt nici ele ieftine, cel mai scump fiind tiramisu, la 44 de lei pentru o porție de 240 de grame, iar alte deserturi precum cheesecake-ul și mousse-ul de ciocolată costă 39 de lei fiecare, scrie Playtech.

Aceste prețuri reflectă o creștere considerabilă față de anii anteriori, ceea ce sugerează că restaurantul se adresează acum unui public dispus să plătească mai mult pentru o experiență culinară pe malul lacului. Restaurantul se bucură de popularitate nu doar pentru locația sa pitorească, dar și pentru atmosfera care amintește de litoral, ceea ce îl face un loc preferat de mulți bucureșteni și turiști.

DailyBusiness
Erdogan amenință Israelul cu intervenția: Tensiunile dintre Ankara și Ierusalim escaladează
Spynews
Scandal uriaș în showbiz! Fiica unei cântărețe din România ar fi fost jefuită de rude în Anglia. A intervenit poliția
Fanatik.ro
Mihaela Rădulescu a răbufnit la 8 luni de la moartea lui Felix Baumgartner: ”Mi-au împachetat lucrurile ca pe niște gunoaie”
Capital.ro
Regulă la bloc. Asociațiile de proprietari nu mai pot spune „nu”. Ce obligații apar chiar dacă nu sunt scrise clar în lege
Playtech.ro
Motivul pentru care zborurile din București sunt mai scumpe decât cele din capitalele alăturate. Diferențele de preț sunt însemnate
Adevarul
„Nu mă duc eu de bună voie”. Un interlop căutat de cinci ani, după ce a desfigurat un tânăr, face live-uri pe TikTok
wowbiz.ro
Lângă cine a apărut Codruța Filip după ce Valentin Sanfira și-a refăcut viața sentimentală. Fotografiile au stârnit reacții în rândul fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat de 47 de ani din Alba a fost înjunghiat mortal de un tânăr de 18 ani, chiar în noaptea de Paște. Victima nu a avut nici o șansă
iamsport.ro
Edi Iordănescu a dezvăluit ”informațiile primite pe surse” înaintea eliminării României de la Euro 2024: ”Nu le puteam proba”
MediaFlux
Tradiții în Miercurea Luminată. Cum putem evita „nunta șoarecilor” în casa noastră
stirilekanald.ro
Reacția Rusiei după ce Viktor Orban a pierdut alegerile: "Peste patru luni..."
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj