Cât costă o noapte de cazare la conacul Monicăi Anghel de Crăciun sau Revelion

Tot mai multe vedete aleg să investească în turism, iar Monica Anghel nu face excepție. Artista a transformat cu bun gust o proprietate într-un adevărat colț de poveste, care atrage turiști din toată țara.
Loredana Brumă
11 dec. 2025, 14:15
Cât costă o noapte de cazare la conacul Monicăi Anghel de Crăciun sau Revelion

Cât costă o noapte de cazare la pensiunea Monicăi Anghel de sărbători. Conacul vedetei se află în satul Bratia, comuna Berevoiești din Argeș, chiar pe malul unui râu. Locația are un farmec rustic aparte și oferă liniștea perfectă pentru cei care vor să evadeze din agitația oraşului.

Cât costă o noapte de cazare la pensiunea Monicăi Anghel de sărbători. Preţurile i-au luat prin surprindere pe români

Conacul Monicăi Anghel se numeşte „Sfânta Elena” şi poartă numele bunicii artistei.

”Pe bunica, mama mamei, o chema Elena, acest conac l-am terminat dintr-o moştenire de la ea, pe care am vândut-o. Şi nu întâmplător este acolo, pentru că bunicul era din Argeş”, a spus cântăreața într-un interviu, potrivit click.ro.

Citește și Monica Anghel a ajuns de urgență la spital. Ce a pățit vedeta

Pensiunea are opt camere dotate cu băi proprii și TV, un restaurant rustic unde se servește micul dejun continental sau tip bufet, dar și un bar generos și o terasă cu ieșire către grădina îngrijită.

La parter se află un living spațios, o bucătărie complet echipată și o mică scenă cu pianină și tobe, perfectă pentru seri relaxante.

Pentru o noapte de cazare la conacul vedetei, turiștii care vor să fugă departe de agitația orașului vor scoate din buzunare între 350 și 420 de lei, în funcție de perioadă și disponibilitate.

Citește și Monica Anghel, criticată de fani după ce a slăbit 40 de kilograme: „Îmi scriu că sunt urâtă, prea slabă, dar nu mă mai interesează”

 

DailyBusiness
HAOS la Finanțe! Ședință de urgență după ce Pfizer a blocat conturile ROMATSA
Spynews
Zodiile care vor avea parte de o săptămână excepțională. Norocul le surâde între 6 și 12 iulie
Fanatik.ro
„Ungurul Istvan Kovacs din Transilvania, premiat de FIFA!”. Mesajul revoltător al unei publicații maghiare la adresa României
Capital.ro
Noi detalii din dosarul azilelor din Bihor. Procurorii DIICOT susțin că au găsit sute de carduri bancare și sociale la percheziții
Playtech.ro
Cele mai frumoase plaje din România. Recomandările turiştilor pentru o zi liniştită pe litoralul românesc: „Dacă vreţi să fugiţi de comercial”
Adevarul
Sute de turiști, filmați pe ascuns în camere de hotel. Imaginile intime erau vândute apoi pe Telegram
wowbiz.ro
Armin Nicoară, filmat în timp ce încerca să sărute o altă femeie! Saxofonistul s-a ales cu un val de critici: „Să îți fie jenă!”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un tată și-a pierdut fiul de 11 ani, după ce mașina în care se aflau s-a răsturnat în Mehedinți. Bărbatul este în stare gravă
iamsport.ro
Naum, oripilat de ce i s-a povestit în direct: ”Poftim? Ce ai cu ei?!”
MediaFlux
Postul Adormirii Maicii Domnului 2026. Când începe și ce reguli bisericești trebuie să respecte creștinii
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
Masaj de cuplu la Soul Masaj București: de ce aleg cuplurile experiențe la salon în locul unei seri acasă?