Câți bani câștigă un tânăr de 30 de ani care are trei joburi. Nu muncește mai mult de 40 de ore pe săptămână: ”Îmi este greu să spun nu”

Un tânăr în vârstă de 30 de ani a ajuns să aibă trei locuri de muncă și să câștige o sumă impresionantă de bani. Acesta lucrează în domeniul It iar programul îi permite să aibă în același timp mai multe joburi.
Filip Stan
08 apr. 2025, 13:14
Câți bani câștigă un tânăr de 30 de ani care are trei joburi. Nu muncește mai mult de 40 de ore pe săptămână: ”Îmi este greu să spun nu”

Câți bani câștigă un tânăr de 30 de ani care are trei joburi. Acesta spune că, la un moment dat, ajunsese să câștige atât de mult încât nu mai știa ce să facă cu banii.

Câți bani câștigă un tânăr de 30 de ani care are trei joburi. Suma impresionantă pe care o încasează

Tânărul it-ist locuiește în zona muntoasă de vest a SUA, iar, potrivit calculelor sale, cele trei joburi pe care le are îi vor aduce anul acesta aproximativ 368.000 de dolari.

„Îmi este greu să spun nu, pentru că dacă simt că pot să le încadrez în program, de ce nu? Ajunsesem în punctul în care aveam atât de mulți bani, încât nu știam ce să fac cu ei,” a recunoscut tânărul it-ist potrivit Business Insider, citat de ziare.com. 

Citește și Locuri de muncă 2025. Salariu net de 5.500 de dolari pentru românii cu diplomă. Se cere și un an de experiență

Tânărul mai spune că datorită salariului uriaș pe care îl încasează își permite să călătorească și să se răsfețe cu tot ce își dorește. De asemenea, soția sa a putut să renunțe la serviciu.

Tânărul spune că nu simte că greșește cu ceva dacă are mai multe locuri de muncă, atâta timp cât își face treaba bine peste tot.

”Atâta timp cât îmi fac treaba și îndeplinesc ce mi se cere, nu simt nicio vină.”, spune it-istul.

Unul dintre joburile pe care le are tânărul îi aduce 150.000 dolari pe an (începând cu luna septembrie), pentru al doiulea primește 140.000 dolari anual, iar cel de-al treilea îi va aduce aproximativ 78.000 dolari. Și, în mod surprinzător, nu muncește mai mult de 40 de ore pe săptămână.

Citește și Un nou magazin Dedeman se deschide până de Paşti. Sute de locuri de muncă pentru locuitorii din judeţ

„Plănuiesc să continui cât timp simt că nu-mi afectează viața în mod negativ. Am timp. Ce altceva să fac,” a spus it-istul.

Acesta nu este singurul care își ia mai multe locuri de muncă pentru a face față costurilor ridicate ale traiului. Generația Z numește acest fenomen  „poly-work”, adică muncă multiplă.

„Generațiile Z și millennials nu mai percep siguranța locului de muncă în același mod ca generațiile anterioare,” a spus Silvija Martincevic, CEO-ul unei companii de management al forței de muncă.

 

 

DailyBusiness
România atinge pragul critic de 60% datorie publică. Guvernul promite măsuri drastice: „Facem curățenie în sinecuri și cheltuieli discreționare”
Spynews
Legătura între coșmaruri și riscul de deces precoce. Sfaturi pentru gestionarea stresului
Bzi.ro
Ce a făcut Mihai Leu chiar înainte să moară, deși era în comă profundă. Soția sportivului a oferit detalii dureroase
Fanatik.ro
Ce să pui în sosul de roșii pentru toamnă. Așa îți va rezista mult timp și va avea un gust delicios pentru întreaga familie. Este un secret al gospodinelor din Bucovina
Capital.ro
A murit marea actriță. A fost una dintre cele mai frumoase și iubite artiste
Playtech.ro
Contribuțiile pentru pensie: cum verifici dacă ți-au fost plătite. Informații utile pentru români
DailyBusiness
RAR publică date oficiale privind consumul și emisiile de CO2 ale autoturismelor înmatriculate în România. Ce trebuie să știe șoferii
Adevarul
Pensionarii, îngenuncheați de măsurile de austeritate. Analist: „Statul ar fi trebuit să fie primul afectat”
wowbiz.ro
Anna, soția lui Mihai Leu, interviu în lacrimi: „I-am spus să se odihnească… și el mi-a răspuns cu o lacrimă, deși era în comă profundă”. Ultimele clipe ale campionului povestite în exclusivitate
Spynews
Scene dureroase la înmormântarea lui Mihai Leu. Soția lui, Anna, a plâns în hohote lângă sicriul marelui sportiv | FOTO
Spynews
Ultima postare a motociclistului italian, înainte să moară! Bărbatul era fascinat de urșii din România | FOTO
Evz.ro
Românii vor avea portofel digital. Toate actele, într-o singură aplicație
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
FOTO. Frumoasa iubită a milionarului român din Rusia a spus „Da”
kanald.ro
Accident naval în Tulcea, pe brațul Sulina! Cinci persoane au ajuns la spital, după ce o barcă a intrat în mal
Cancan.ro
Alimentul preferat al lui Piedone. Șeful ANPC îl adoră, cu toate că este dușmanul siluetei
Playsport.ro
Piedone a ajuns la Costinești și a găsit mizerie și alimente stricate. „Aici cred că e vopseaua lui Ceaușescu”
Capital.ro
Ordin de la UE. Interzis pentru șoferii care au făcut școala pe automată
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
FOTO. Arată ca un manechin, dar a fost livratoare de mâncare
stirilekanald.ro
O fetiță de 9 ani a îndurat șase ore de chin până când a murit. Propria mamă a lăsat-o în mașină, în soare, cât ea era la muncă
Primul semn neobișnuit de cancer de colon, potrivit medicilor
MediaFlux
Majorarea accizelor duce la disperarea producătorilor. Cât va ajunge să coste o simplă sticlă de suc
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Pion într-un joc diplomatic controversat. Ce s-a întâmplat cu femeia vândută de Nicolae Ceușescu unui canibal african