CAZ INCREDIBIL în Ploieşti: Un copil de doi ani, găsit de poliţişti după ce bona a fugit cu el

O bonă din Ploieşti a fugit cu copilul de aproape doi ani pe care îl avea în grijă. Fata a cerut, luni, voie să ia băieţelul pentru a se întâlni cu mama ei, informează România TV. De atunci, însă, părinţii micuţului nu au mai ştiu nimic de el. Din fericire, marţi, băieţelul şi bona au fost găsiţi în siguranţă, în Ialomiţa.
Iulian Tudor
23 dec. 2014, 12:07
CAZ INCREDIBIL în Ploieşti: Un copil de doi ani, găsit de poliţişti după ce bona a fugit cu el

UPDATE: Marţi, atât copilul, cât şi bona, au fost găsiţi în siguranţă la rudele fetei din Ialomiţa. Se pare că nu este vorba de o răpire sau de lipsă de libertate. Cu toate acestea, poliţiştii continuă cercetările în acest caz.

Un băieţel în vârstă de doar un an şi zece luni a dispărut, luni, după ce a fost luat de bona sa, o tânără în vârstă de 19 ani. Aceasta este prietenă cu părinţii copilului şi locuieşte în casa acestora.

Luni, tânăra a cerut voie tatălui copilului să plece şi să se întâlnească cu mama sa. De asemenea, a cerut şi permisiunea să ia şi copilul cu ea. Tânăra de 19 ani s-a urcat cu băieţelul într-un taxi şi de atunci nimeni nu a mai ştiut nimic de ei.

Părinţii micuţului au anunţat imediat autorităţile, iar poliţiştii fac acum cercetări în acest caz.

Tânăra a plecat de acasă de mai multe ori, însă nu a mai luat niciodată copilul cu ea.

Citeşte şi FETIŢĂ DISPĂRUTĂ în apele râului Dâmbovnic, căutată de 8 zile