Ce a descoperit o constanțeancă într-un sandviș cumpărat de la Penny. I se făcuse rău după ce l-a mâncat și a citit eticheta

Simțindu-se rău după ce a mâncat un sandwich la 5 lei din Profi, o constănțeancă a citit eticheta. Femeia a rămas cu gura căscată când a văzut ce conținea acesta.
Alina Costache
01 iun. 2025, 12:25
Ce a descoperit o constanțeancă într-un sandviș cumpărat de la Penny. I se făcuse rău după ce l-a mâncat și a citit eticheta

De foame, o constănțeancă a cumpărat un sandviș cu prosciutto cotto și brânză de la un magazin Profi. La puțin timp după ce a mâncat, ea a acuzat discomfort abdominal și stare de vomă. Simțindu-se tot mai rău, femeia a căutat ambalajul sandvișului să vadă dacă nu cumva acesta era expirat, dar a aflat că sandwichul se afla în termen de valabilitate. Așadar, ea a continuat să citească eticheta produsului și a rămas oripilată de ce anume scria la ingrediente, potrivit replicaonline.ro.

Citește și: Un produs ”vânat” de majoritatea românilor intră luni la promoție în magazinele Lidl. Va costa doar 2,19 lei!

Femeia a aflat de pe eticheta produsului că sandvișul mâncat conținea un procent de 29% sos format din: ulei de floarea soarelui, apă, amidon de porumb modificat, oțet din alcool, zahăr, sare, muștar, suc de lămâie, agent de îngroșare și conservanți.

Citește și: Românii dau năvală pe litoral de 1 Iunie. Cum va fi vremea, cât costă cazarea

Conținutul de sos se afla într-o cantitate mai mare decât celelalte ingrediente de bază, brânza Edamer 7% și jambon Prosciutto Cotto 18%, doar pâinea având un procent de 46%, dar și aceasta cu conținut de ulei de floarea soarelui.

 

DailyBusiness
Daniel Dăianu: Deficitul bugetar ține BNR ostatică. Liberalizarea gazelor din 2026 ar putea destabiliza economia
Spynews
Fiica Alinei Pușcaș va fi operată astăzi. Motivul pentru care Melissa va fi supusă intervenției. Fetița ei va fi anesteziată general
Fanatik.ro
Otopeni, mai scump decât Heathrow: cât te costă cu adevărat să mănânci în aeroportul din România, față de Londra, Madrid sau Roma
Capital.ro
Taxă obligatorie pe toate drumurile din România. Șoferii, amendați dacă achită după termenul impus
Playtech.ro
Cât costă să ridici un garaj din cărămidă sau BCA? Costurile complete
Adevarul
Atac din umbră: dronele făcute în garaje ucrainene zguduie Siberia
wowbiz.ro
Simona este doctorița româncă găsită carbonizată în Franța! Propriul fiu ar fi ucis-o, apoi a dispărut. Autoritățile l-au dat în urmărire
Economica.net
Atenție la ofertele de energie electrică pentru clienții casnici
kanald.ro
,,Nu mai rezist, salvați-mă!” Ultimele cuvinte ale lui Octav, românul care a murit în Italia, după ce a rămas blocat sub dărâmăturile turnului medieval Torre dei Conti
iamsport.ro
Fără milă! L-a făcut țăndări pe Edi Iordănescu în direct: ”Zero barat! Mare sculă ești, ai luat cea mai bună echipă din Polonia și ai făcut-o de râs”
MediaFlux
1.281 de lei la pensie. Cine primește și cum se calculează punctele de stabilitate
stirilekanald.ro
ATAC la GRANIȚĂ! România a ridicat avioane de luptă! Breaking news
substantial.ro
Primul complex cu jocuri de cazinou din Emiratele Arabe Unite va avea conexiune rutieră cu Dubai