Leo Iorga, experienţă mistică pe patul de spital: N-am intrat în panică. Am simţit că…

Leo Iorga, solistul trupei "Pact", ar fi putut să îşi piardă viaţa anul trecut după ce s-a confruntat cu grave de sănătate. A învins cancerul, iar acum parcă duce o viaţă nouă. Cântăreţul a mărturisit că a simţit o prezenţă divină când se afla pe patul de spital.
Alina Costache
10 apr. 2015, 19:50
Leo Iorga, experienţă mistică pe patul de spital: N-am intrat în panică. Am simţit că...

Invitat în cadrul emisiunii „Necenzurat”, de la Antena Stars, Leo Iorga a spus că de Paşte se duce la biserică pentru a cânta Prohodul.

Dumnezeu întotdeauna îţi îndrumă paşii, trebuie doar să accepţi şi să îi laşi uşile deschise. Mă îndrept către biserică. Oriunde m-aş afla mă duc să cânt Prohodul. Sunt foarte interesante modurile în care se cântă„, a spus Leo Iorga, la Antena Stars.

De asemenea, artistul a mărturisit că atunci când se afla pe patul de spital a simţit o prezenţă divină, a simţit că trebuia să treacă prin această experienţă, pentru ca Dumnezeu să îi „îndrepte” paşii.

Am simţit prezenţa unui înger acolo, n-am intrat nici în panică, nici în alte fibrilaţii pentru că am simţit că este un firesc al vieţii, am simţit că prin asta trebuie să trec ca să mă îndrept, să ajung unde sunt azi. Numai Dumnezeu ştie ce am avut de îndreptat. O judecată nu o putem face noi, nici către apropiaţi, nici către duşmani şi nici faţă de noi înşine„, a spus artistul.

Citeşte şi Leo Iorga a fost la un pas să leşine în faţa publicului, pe scena de la Festivalul Calatis

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Româncă, strigăt de disperare, după ce soțul a plecat de acasă! Și-ar fi părăsit familia pentru un alt român, pe care îl consideră “Creatorul”
Fanatik.ro
De ce a jucat Craiova cu frică. Analiza lui Andrei Vochin: „Filipe ‘Coelhinho’ trebuia să facă ce a făcut Tromso cu CFR Cluj”
Capital.ro
Ai încă buletinul vechi? Data după care nu îl vei mai putea folosi, chiar dacă este valabil
Playtech.ro
Schimbări pentru elevii care intră în clasa a IX-a. Mai mult timp pentru recapitulare și o materie nouă în locul dirigenției
Adevarul
„Ne-am îmbolnăvit toți”. Coșmarul unor români într-una dintre cele mai populare destinații din Albania: „Apa mirosea a canalizare”
wowbiz.ro
Detalii halucinante în cazul bărbatului găsit îngropat într-o curte din Botoșani! Marinel a fost înjunghiat în inimă, iar concubina lui se numără printre suspecți
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un băiat de 13 ani și-a pierdut viața după ce a mâncat o bucată de brânză contaminată cu E. coli
iamsport.ro
”Pe Nadia am întâlnit-o la mine acasă, era iubita lui Ștefan Bănică”. Brokerul fugar povestește reacția ”Zeiței” când i-a intrat în baie
MediaFlux
Următorul președinte al SUA. Secretul scos la iveală de Donald Trump
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România