Ce ajutor social primeşte Ioana Tufaru. „Mă descurc greu financiar, dar nu mă plâng!”

Ioana Tufaru primește lunar un ajutor social de 800 de lei și câteva sute de lei din drepturile de autor ale părinților săi, Anda Călugăreanu și Dan Tufaru. În total, venitul lunar ajunge la aproximativ 1.500 de lei.
Filip Stan
09 iul. 2024, 11:00
Ce ajutor social primeşte Ioana Tufaru.
Ce ajutor social primeşte Ioana Tufaru. "Mă descurc greu financiar, dar nu mă plâng!"

Ce ajutor social primeşte Ioana Tufaru. Deși recunoaște că se confruntă cu dificultăți financiare, Ioana Tufaru nu se plânge. Ea, soțul său Ionuț, și fiul lor Luca, au locuit timp de 9 ani într-o garsonieră oferită de Gigi Becali fără să plătească chirie sau utilități. Recent, s-au mutat într-un apartament în Militari Residence, ceea ce a crescut semnificativ cheltuielile lunare pentru chirie.

„Câștig din ajutorul social de 800 de lei, mă descurc greu financiar, dar nu mă plang! Da, iau și drepturile de autor. Venitul lunar este în jur de 1.500 de lei. Nu, Ionuț nu mai lucrează din cauza problemelor de sănătate pe care le are. Așteptăm să treacă pandemia să își facă pensie pe caz de boală”, a declarat Ioana Tufaru pentru Ciao!.

Citeşte şi: Ana Morodan, implicată într-un nou scandal uriaş. „Contesa digitală” este acuzată de înşelăciune: „O dau în judecată!”

În ciuda bugetului restrâns, familia a reușit să economisească pentru a petrece patru zile la mare, în stațiunea Eforie Nord: „A fost superb la mare. Diferit… diferit a fost faptul că am stat mai puțin decât de obicei din cauza bugetului mai restrâns acum. De când stăm cu chirie, și faptul că am fost mai atenți la ce și cât cheltuim …. în rest nimic diferit, aceleași gazde minunate, aceeași locație de vis și nu în ultimul rând, aceeași distracție”.

Citeşte şi: Livia Eftime, mesaj emoționant pentru Spike, la un an de la divorţul de Cătălin Bodea. Ce i-a transmis actualului iubit

Pentru acest concediu, au cheltuit aproximativ 1.700 de lei, care au acoperit cazarea și alte cheltuieli, evitând ieșirile la restaurant și gătind singuri la cazare. „Am stat patru nopți în Eforie Nord, unde venim al doilea an, și unde recomand tuturor să vină. Gazdele sunt minunate, locația de vis, totul la superlativ și recomand cu drag! În total, cu cazare cu tot, am cheltuit cam în jur de 1.700 de lei”, a mai spus Ioana Tufaru.

DailyBusiness
Partidul de guvernământ din Kosovo câștigă alegerile după mai multe luni de blocaj politic
Spynews
Incendiu puternic în București! Un depozit arde ca o torță. Au fost trimise mesaje RO-Alert
Fanatik.ro
Cel mai tare președinte din fotbal a povestit cum a ascuns valuta pe vremea comuniștilor: „Unde sunt banii, banditule?”
Capital.ro
Ion Iliescu a păcălit întreaga Românie. Adevărul despre Revoluția din 1989: A fost nevoie să fie inventat un dușman
Playtech.ro
Cum cureți rapid oale și cratițe de grăsime, chiar și în apă rece. Trucuri testate
Adevarul
Țara care solicită anularea tuturor vizelor pentru cetățenii americani, după extinderea interdicției de călătorie impuse de Trump
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Mișcare seismică într-o zonă neobișnuită din România! Ce magnitudine a avut seismul
iamsport.ro
Bölöni a dezvăluit adevăratul motiv pentru care a plecat de la naționala României: ”Sunt numit trădător și om de bani, mă doare”
MediaFlux
Ai zile libere neluate? Iată când poți cere bani pentru ele
stirilekanald.ro
Crimă șocantă de Crăciun! Un bărbat de 36 de ani, ucis într-un scandal cu peste 20 de persoane. Victima a fost lovită în zona capului de 4 persoane, inclusiv un minor de 14 ani, pe care nu îi cunoștea
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend