Ce aliment nu au voie să mănânce membrii familiei regale. Camilla a făcut dezvăluirea la o emisiune tv

Prinţul Charles și Camilla Parker Bowles au fost invitaţi în cadrul unei ediții Masterchef difuzată în Australia, iar Ducesa de Cornwall a mărturisit ce-i place soţului ei să mănânce și ce aliment trebuie să evite membrii familiei regale.
Iulian Tudor
06 iul. 2018, 12:14
Ce aliment nu au voie să mănânce membrii familiei regale. Camilla a făcut dezvăluirea la o emisiune tv

Viața de regalitate pare, la prima vedere, una plină de lux și bogată în evenimente stilate, scrie click.ro. Problema este că eticheta pe care trebuie să o respecți este foarte strictă și vizează până și cele mai banale activități de zi cu zi.

Citeşte şi Prinţul Charles, primit de Custodele Coroanei, Margareta, la Palatul Elisabeta

Spre exemplu, Camilla a mărturisit la Masterchef că, atunci când este cazul să participe la o recepție, întotdeauna evită mâncărurile cu usturoi. „Urăsc să spun asta, dar trebuie să lăsați deoparte usturoiul”, a spus Ducesa de Cornwall, în hazul general al concurenților și prezentatorilor, conform mirror.co.uk. „Oh, nu, asta pentru că trebuie să vorbiți cu oamenii?”, a întrebat-o Gary Mehigan, gazda emisiunii. Iar Camilla a confirmat.

În altă ordine de idei, Ducesa de Cornwall a dezvăluit și care este felul preferat de mâncare al Prințului Charles. „Îi place brânza locală, este un mare fan al brânzeturilor! Orice îi gătesc cu brânză îi place! Dacă îi mai fac și ouă și îi mai dau și legume, clar îi voi vedea un zâmbet apărând pe față”, s-a amuzat Camilla.

DailyBusiness
Mihai Daniel Dragu, expert in drone, vine cu o ipoteză șocantă. Drona care a explodat în portul Constanța a fost permanent în controlul ucrainenilor
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Emisiunea la care Gabi Tamaș vrea să participe după Survivor și Asia Express. Are nevoie de acordul soției sale
Capital.ro
Prima parcare pentru controlul camioanelor, deschisă pe Centura București
Playtech.ro
Ce controale și verificări ANAF vor putea fi făcute online. Paşi de urmat pentru a discuta cu inspectorii prin videoconferință
Adevarul
Soarta guvernului Veștea, în mâinile AUR. „Fără acordul lui Simion, nu poate exista o asemenea mișcare"
wowbiz.ro
A murit Lucian Isar, cunoscut și ca Lucică Diamanta! Bărbatul s-a stins la doar 44 de ani din cauza unei boli autoimune
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
A ascultat de frică și a scăpat cu viață. Femeia care trebuia să sară înaintea Mariei Eduarda s-a retras în ultimul moment
iamsport.ro
Gheorghe Hagi a dezvăluit care este cel mai mare regret: ”Ghinion”
MediaFlux
PAPARAZZI Adrian Alexandrov, iubitul Elenei Udrea, întoarce pe interzis după ce a îmbrățișat un polițist de la circulație FOTO și VIDEO
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?