Ce fac Gabriela și Dani Oțil cu vila din Corbeanca, după ce s-au mutat la apartament, în București: „Economisim foarte mult timp”

Gabriela Oțil este extrem de încântată de noua viață la apartament. Prezentă la un eveniment monden, fostul model a dezvăluit ce planuri au cei doi cu vila din Corbeanca în care au locuit până de curând.
Anca Toma
22 iun. 2026, 14:10
Ce fac Gabriela și Dani Oțil cu vila din Corbeanca, după ce s-au mutat la apartament, în București:
Ce fac Gabriela și Dani Oțil cu vila din Corbeanca

Gabriela Prisăcariu și Dani Oțil au început anul într-un nou cămin, într-un apartament spațios din nordul Capitalei. Extrem de încântată de viața la bloc, soția prezentatorului a dezvăluit că urmează să scoată la vânzare fosta lor vilă din Corbeanca.

Da, ne-am mutat din Corbeanca și stăm acum în București. În sfârșit, suntem la oraș. Economisim mult, stăm în zona de nord și economisim foarte mult timp pe care-l petreceam pe drum. Apartamentul e mare, avem destul loc, cam tot cât aveam și la casă. Mie îmi place aici.  

Deocamdată nu vindem casa! Am păstrat-o, mai mergem în weekend, își ține copilul jucăriile acolo. Dar nu cred că o să mai locuim acolo. O s-o scoatem la vânzare, la un moment dat„, a spus Gabriela Prisăcariu pentru Click.ro.

Citește și: Intervenția estetică rară la care vrea să apeleze Gabriela Prisăcariu. Dezvăluirile făcute de soția lui Dani Oțil

Cum s-au cunoscut Dani Oțil și Gabriela Prisăcariu

La prima întâlnire, fiind mai scund decât Gabriela, Dani Oțil era aproape convins că nu va reuși să o cucerească pe blondină. „M-a pus dracu. Am curentat-o pe holul emisiunii. Am găsit-o la altă emisiune și am zis că nu o să se uite la unul mai scund decât ea. Era îmbrăcată în mireasă când ne-am cunoscut. Am adus la emisiune o zgardă pentru câini, din aceea care curentează prin păr.

Acum se folosește la mai multe emisiuni. Am fost printre primii la televizor care au folosit-o și am pus-o pe diverse colege, iar la răspunsuri greșite de cultură generală le curentam. A fost un test de „cunoaștere a femeii’, care nu e om… pentru că, în mod ciudat, două din trei colege nu sufereau, ci ziceau: „Dă-i mai tare!”.

Chiar una, nu pot să spun acum cine, pentru că e femeie la casa ei și are și un job foarte important, cu copil acasă, ne-a zis: „Mi-o dai și acasă?”.

M-a prins viitoarea mea soție, pentru că am știut din start, m-a prins pe hol, acolo unde aveam studioul. Am intrat în vorbă cu ea foarte abrupt. Nu cred că am cerut-o chiar de nevastă atunci, dar am curentat-o”, a povestit Dani Oțil.