Ce meserie a avut Gabriela Lucuțar, cea supranumită Regina Întunericului, înainte să își facă firmă de pompe funebre

Gabriela Lucuțar, cunoscută ca „Regina Întunericului”, este proprietara unei firme de pompe funebre. A ajuns în atenția publicului după ce s-a ocupat de înmormântarea Ionelei Prodan. Tot ea este cea care a organizat înmormântarea secretă a lui Silviu Prigoană. Dar, înainte de a face afaceri cu pompe funebre, Gabriela Lucuțat avea o altă ocupație.
Alina Costache
22 nov. 2024, 15:40
Ce meserie a avut Gabriela Lucuțar, cea supranumită Regina Întunericului, înainte să își facă firmă de pompe funebre

Gabriela Lucuțar, cea supranumită Regina Întunericului, a atras atenția publicului prin combinația sa unică de stil sobru, eleganță și un domeniu de activitate neobișnuit.

Gabriela Lucuțar și-a construit un imperiu în industria pompelor funebre, organizând ceremonii funerare pentru diverse vedete. Deși astăzi este o prezență bine cunoscută în mass-media, cu apariții la emisiuni precum Chefi la Cuțite și Imperiul Leilor, puțini știu care este adevărata sa profesie și cum a ajuns să transforme un domeniu sumbru într-o afacere de succes.

Citește și: Imaginile din 2015 pe care Gabriela Lucuțar le-ar vrea șterse. Regina Întunericului e schimbată total, nu o mai recunoști

Gabriela Lucuțar a intrat în lumea afacerilor în 2008, când a început să activeze în industria funerară. Înainte de asta, a lucrat ca autopsier. Meseria ei de bază, care implică îmbălsămarea și pregătirea celor decedați pentru înmormântare, i-a permis să acumuleze experiență și să dezvolte o abordare diferită față de concurență, scrie Cancan.

Citește și: Gabriela Lucuțar, adevărul despre divorț! Regina Întunericului dezvăluie că nu infidelitatea fostului soț a dus la despărțire: „Nici bărbații și nici femeile nu au fost implicați”

”Tunsoarea scurtă mă reprezintă, nu m-aș mai vedea cu părul lung, deși necesită foarte multă atenție și îngrijire, trebuie aranjat mereu la salon, e mult mai complicat și mai costisitor să ai o tunsoare scurtă. Îmi place să fiu elegantă. Chiar și în cimitir, la înmormântări, mai port pantofi cu toc, deși nu sunt mereu confortabili. Dar, țin la imaginea mea, nu pot purta adidași la un costum scump”, a spuns Regina Întunericului.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Negocieri secrete între Dinamo și Igor Surkis. „Câinii” forțează împrumutul lui Blănuță. Exclusiv
Capital.ro
Doliu în televiziune. A murit un celebru actor și prezentator TV: Nu a renunțat niciodată, nu a încetat să încerce
Playtech.ro
Schimbările din sistemul medical în 2026. Tot ce trebuie să ştii despre concediile medicale şi serviciile de urgenţă
Adevarul
Impozite locale 2026. Cât plătești pentru apartamente și firme în marile orașe. În Sectorul 1 al Capitalei, impozitul aproape s-a dublat
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Românca numită ”cel mai bun jurnalist de televiziune” de Radu Banciu: ”De la ea am învățat cam 90% din ce am făcut bun!”
MediaFlux
Ce impozite și taxe trebuie plătite în 2026. Majorările au fost deja aprobate de Guvern
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend