Ce religie are Ileana Sterp. E unica din familia ei care a decis să ia un alt drum. ”Am luat eu singură decizia asta și nu regret nicio clipă”

Ileana Sterp a vorbit deschis despre religia pe care o are. Este singura din familie ei care a decis să-și schimbe drumul religios.
Alina Costache
02 nov. 2024, 12:36
Ce religie are Ileana Sterp. E unica din familia ei care a decis să ia un alt drum. ''Am luat eu singură decizia asta și nu regret nicio clipă''

Ileana Sterp, sora cea mare a lui Culiță Sterp, a vorbit despre religia pe care o are. Ea e singura din familia sa care a decis să ia acest drum.

Puțini sunt cei care știu că Ileana Sterp este de religie penticostală. Tânăra spune că se simt foarte bine așa, liniștită și fericită. În momentul în care s-a căsătorit cu Dani, soțul ei, tânăra a știut că acesta este creștin ortodox.

Atât Dani, cât și Ileana Sterp au înțeles că religia ține de sufletul fiecăruia și că atât timp cât în familie există iubire și înțelegere, totul e minunat.

Eu de când m-am căsătorit cu Dani am știut că el este ortodox, eu sunt botezată la religia penticostală, am luat eu singură decizia asta și nu o regret nicio clipă, consider că a fost o alegere foarte bună pentru mine și viața mea” a declarat Ileana în cadrul emisiunii „Online Story by Cornelia Ionescu”.

Ileana Sterp nu a vrut inițial să-și boteze copiii

Ileana Sterp nu a vrut, inițial, să-și boteze copiii, însă, de dragul soțului, a decis să meargă la biserica ortodoxă și să facă botezul tradițional celor doi copii ai ei.

Referitor la botez, nu am fost neapărat de acord să îmi botez copiii, pentru că nu consider că acel botez este necesar pentru copilul mic, consider că un om trebuie să facă botezul la maturitate.

Știam de la început că Dani este ortodox și că la ei există botezul copiilor bebeluși fiind și atunci nu am vrut să mă împotrivesc ca să nu existe discuții sau poate certuri. Nu consider că este un lucru greșit, dar nici un lucru necesar. L-am făcut pentru că Dani a ținut mult la lucrul ăsta și familia și atunci am fost și eu de acord” a spus Ileana Sterp.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Dosarul lui George Simion, repartizat chiar surorii sale, la Curtea de Apel București. Retrageri în lanț ale judecătorilor
Capital.ro
Reguli la bloc. Penalizare pentru restanțe la întreținere. Legea nu permite sancționarea automată a proprietarilor
Playtech.ro
ANM anunţă două anotimpuri în România! Unde va fi iarnă în toată regula? Zona în care primăvara îşi face simţită prezenţa
Adevarul
Meseriile care nu pot fi înlocuite de AI. Ce are omul și nu va avea niciodată inteligența artificială
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un bărbat din București i-a luat viața propriului frate pentru 200 de lei. Individul s-a predat autorităților
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Lovitură pentru stăpânii de animale. Cabinetele veterinare riscă să se închidă
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend