Ce s-a ales din concurenţii BIG BROTHER. Uite unde au ajuns Soso, Ernest, Violeta sau Andreea

Big Brother a făcut istorie în televiziunea românească. Concurenţii înscrişi în competiţie au rămas în amintirea tuturor.
Alina Costache
16 ian. 2014, 09:28
Ce s-a ales din concurenţii BIG BROTHER. Uite unde au ajuns Soso, Ernest, Violeta sau Andreea

Emisiunea „Big Brother” a debutat în 16 martie 2003, cu primul sezon care s-a încheiat în 6 iulie. Timp de 113 zile, concurenţii înscrişi au fost urmăriţi în permanenţă de camerele de supraveghere. Show-ul a fost difuzat de Prima TV, fiind prezentat de Andreea Raicu şi Virgil Ianţu.

Pentru câştigarea premiului pus în joc s-au luptat 12 competitori: Soso, Alida, Florin, Andreea, Nadira, Mumu, Iulia, Violeta, Adrian, Ernest, Izabela şi Costel.

Câştigătorul primului sezon al emisiunii a fost Soso, care a ales să nu urmeze drumul televiziunii. El a plecat în Germania, unde profesează ca medic, scrie click.ro.

Pentru Ernest, „Big Brother” a fost clar o rampă de lansare, făcând o carieră în televiziune. În perioada 2004-2011, Ernest a prezentat mai multe emisiuni de televiziune: „Fa-ti bagajele”, „Tradati in dragoste”, „Pe banii parintilor”, „Ochii din umbra”. În prezent, Ernest s-a căsătorit şi se pregăteşte să devină tătic.

Violeta, cunoscută drept „fata cu pelerina”, a ajuns să lucreze în televiziune. În prezent, Violeta e căsătorită şi are o fetiţă în vârstă de 5 ani.

VEZI ŞI SHOW EROTIC la Big Brother Germania: Concurentă filmată goală la duş VIDEO

După ce a cochetat pentru o perioadă cu televiziunea, Alida s-a retras din lumina reflectoarelor. Aceasta a investit într-un club bucureştean şi se ocupă de afacere.

Nadira a flirtat şi ea pentru o perioadă cu televiziunea. Aceasta a prezentat timp de un an rubrica Meteo de la Prima TV, fiind apoi înlocuită cu Dan Finţescu.

Mumu şi Costel au devenit adevăraţi familişti, fiecare încercându-şi norocul în afaceri şi renunţând definitiv la proiectul de a lucra în televiziune, iar Izabela a revenit la profesia de chelneriţă.

Andreea a devenit o actriţă de success, în prezent performând pe scena Teatrului Metropolis, din Capitală. A jucat în piese de teatru şi filme româneşti notorii printre care „Evadarea” sau „Luna Verde”, iar anul trecut a apărut şi în scenete alături de fostul ei logodnic, Mihai Bendeac, la emisiunea „În puii mei”.

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Șoferul microbuzului implicat în accidentul din Timiș era drogat. Polițiștii au preluat două pliculețe suspecte
Fanatik.ro
Mașina te poate ucide? Adevărul șocant despre automobilele „inteligente”: greșeala fatală pe care o fac șoferii
Capital.ro
Se dau bani în 2026. Anunț major de la PSD pentru pensionarii României: Vom proteja populația cea mai expusă riscurilor
Playtech.ro
Cum poți reclama încălcarea drepturilor tale la Inspecția Muncii: Pașii prin care poți face o sesizare
Adevarul
Moartea unui afacerist român în Italia, învăluită în mister. Ce au descoperit anchetatorii în apartamentul închiriat
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Trei frați de 6, 8 și 9 ani au murit sub ochii mamei lor după ce au căzut într-un lac în... Vezi mai mult
iamsport.ro
Mircea Lucescu și-a dat acordul să antreneze Steaua, dar Valentin Ceaușescu s-a opus dintr-un motiv uluitor
MediaFlux
Putin l-a chemat pe Zelenski la Moscova. Trump și-a dat acordul pentru ce urmează
stirilekanald.ro
VIDEO Cauza accidentului de la Lugojel. Un suporter a dezvăluit ce s-a întâmplat, de fapt, înainte ca microbuzul să intre în TIR: "S-a blocat volanul în depășire"
Top 5 sloturi Yggdrasil