Ce se întâmplă cu emisiunea „Te cunosc de undeva”. Mihai Petre a făcut anunțul: „Vor fi schimbări. Sunt lucruri firești, ca orice despărțire”

Mihai Petre face parte din juriul emisiunii "Te cunosc de undeva" și a dezvăluit că vor fi schimbări majore la show, după plecare Andreei Bălan. Coregraful își păstrează scaunul de jurat și va analiza la sânge prestațiile concurenților care au fost aleși să participe.
Alina Costache
14 ian. 2025, 08:32
Ce se întâmplă cu emisiunea
Mihai Petre face parte din juriul emisiunii "Te cunosc de undeva"

Mihai Petre se simte foarte bine la masa juriului de la “Te cunosc de undeva” și a dat din casă câteva detalii. A dezvăluit că lista concurenților este stabilită deja, dar nu o va face publică. După ce Andreea Bălan a demisionat de la Antena 1, s-au făcut schimbări majore, iar fanii vor fi surprinși de ceea ce se va întâmpla la show-ul de talente.

Mihai Petre: „Vor fi schimbări și la masa juriului”

Da, cred că mă voi muta mai la dreapta sau mai la stânga, am auzit și eu. Nu știu dacă pot să comentez despre asta și în ce măsură. Vor fi schimbări și ăsta e un lucru firesc în show-ul ăsta.

Show-ul ăsta e despre transformări și e un show viu în care se întâmplă lucruri surprinzătoare, neașteptate. Vor fi schimbări de dinamică, vor fi schimbări și la masa juriului, în interacțiunea dintre noi. Vor fi concurenți noi. Eu știu lista, dar nu o voi spune. E impresionant ce va fi acolo”, a declarat Mihai Petre, pentru Cancan.ro.

Vizavi de plecarea Andreei Bălan, a mărturisit că, în general, nu îi plac despărțirile, dar este un lucru firec în televiziune. „Mie nu-mi plac, în general, despărțirile. Despărțirile au așa un soi de … Și despărțirea de petrecerea asta… se încheie ceva. Sunt firești în viață, adică întotdeauna încep lucruri, se transformă lucruri. În televiziune chestia asta e un lucru firesc, deci ca orice despărțire„, a mai spus dansatorul.

Citește și: Elwira și Mihai Petre s-au mutat în casă nouă, alături de fiicele lor. „După 14 ani, a venit timpul pentru o schimbare”

Mihai Petre a renunțat la karate pentru dans

Antrenorul de dans a câștigat de-a lungul timpului numeroase premii, iar fiecare are o poveste, legându-l de amintiri și de o anumită perioadă a vieții. Finala de la Cupa Europeană se numără printre cele mai importante evenimente din viața sa.

Cu toate acestea, pe când era copil, Mihai Petre a făcut karate. El s-a axat pe acest sport până la vârsta de 12 ani, iar mama lui a fost cea care s-a gândit să-i ghideze pașii în lumea dansului. Drumul către succes nu a fost ușor și a muncit din greu.

Am avut o copilărie foarte frumoasă, în care părinții mi-au fost alături, necondiționat, constant și cu toate resursele pe care le-au avut, și de aceea eu m-am bucurat foarte mult de joacă, în primii ani, prin spatele blocului, ca toți cei din generația mea… Și apoi de sport, de toată perioada în care am început să iau în serios sportul, care mi-a ocupat, practic, mare parte din copilărie, adolescență și tinerețe chiar; cu excepția studiilor. Viața mea, de pe la 14-15 ani, a însemnat studiu și dans, cam atât”, a mărturisit Mihai Petre.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Dieta medicilor coreeni care te ajută să slăbești 13 kilograme într-o lună. Rezultatele vor începe să se vadă după trei zile
Fanatik.ro
Câți bani a mai plătit statul pentru voucherele de vacanță. Bugetarii care au pierdut cele mai mari sume
Capital.ro
Traian Băsescu, singurul vinovat. Elena Udrea, condamnată pe nedrept: Nu e corect. Ea a fost luată și i s-a spus că este vinovată
Playtech.ro
Cu cât au crescut impozitele locale: sumele au fost deja actualizate pe site-ul Ghişeul.ro
Adevarul
Rusia pregătește o provocare sângeroasă sub steag fals pentru a sabota negocierile de pace, avertizează Serviciul de Informații Externe al Ucrainei
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Iulian s-a stins din viață la 22 de ani, în Germania! Tatăl tânărului a primit vestea în prima zi a anului 2026: „De astăzi e oficial, am rămas fără puiul meu drag!”
iamsport.ro
Cu soția angajată la Primăria Sectorului 5, un fost jucător de la Dinamo a obținut 61 de contracte publice. Ultimul este cel mai mare dintre toate
MediaFlux
Prognoza meteo ianuarie 2026. Urmează o vreme cum nu a mai fost niciodată
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend