Ce tupeu! Directorul editurii „Lumea credinței“ a lăsat modestia deoparte și s-a dus în pelerinaj cu elicopterul la Mănăstirea Lainici din Gorj. Traficul în zonă a fost blocat

Ce tupeu! Directorul editurii „Lumea credinței“, Răzvan Bucuroiu, a lăsat modestia deoparte și s-a dus cu elicopterul la Mănăstirea Lainici din Gorj. Pe lângă faptul că i-a speriat pe credincioșii care erau prezenți în lăcașiul de cult, Bucuroiu a blocat traficul din zonă ca să poată ateriza în siguranță.
Alina Costache
20 nov. 2022, 16:17
Ce tupeu! Directorul editurii „Lumea credinței“ a lăsat modestia deoparte și s-a dus în pelerinaj cu elicopterul la Mănăstirea Lainici din Gorj. Traficul în zonă a fost blocat

Ce tupeu! Directorul editurii „Lumea credinței“, Răzvan Bucuroiu, a lăsat modestia deoparte și s-a dus cu elicopterul la Mănăstirea Lainici din Gorj. Pe lângă faptul că i-a speriat pe credincioșii care erau prezenți în lăcașiul de cult, Bucuroiu a blocat traficul din zonă ca să poată ateriza în siguranță.

Citește și Imagini de noaptea minții în Timișoara! Un bărbat s-a bălăcit în Fântâna cu Pești imediat după inaugurare. Individul a fost scos din apă de polițiști și dus direct la Psihiatrie ca să se ”încălzeazscă”

Aparatul de zbor pilotat de Răzvan Bucuroiu a aterizat chiar într-o parcare de lângă Mănăstirea Lainici, care a fost amenajată recent de către Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere.

Momentul aterizării a fost surprins de mai mulți credincioși, care au fost uimiți atunci când au văzut că aparatul de zbor se îndreaptă către ei și în acele momente, au scos telefoanele și a filmat întreaga scenă, iar imaginile au ajuns imediat pe rețelele de socializare.

Însă, Răzvan Bucuroiu nu s-a oprit aici, mai mult el s-a fotografiat alături de starețul mănăstrii și de câțiva călugări chiar lângă elicopter, după care, mândru de ce a făcut a urcat fotografiile pe pagina sa de Facebook.

„Am recidivat, de data aceasta la Lainici. Chestia e că începe să-mi placă amestecul de tehnologie cu duhovnicie. Joacă de băieți mari, dar ne-a cam zgalțâit în Defileu”, a fost mesajul postat de Răzvan Bucuroiu pe pagina de Facebook.

Imaginile au fost văzute și de către reprezentanții Poliției Gorj care nu au apreciat excentricitatea autorului și au anunțat că vor face verificări în acest caz.

„În urma apariției în spațiul public a unor imagini în care se observă un elicopter aterizând în parcarea Mănăstirii Lainici, polițiștii rutieri efectuează verificări pentru stabilirea situației de fapt, urmând a fi dispuse măsuri legale în consecință”, au declarat reprezentanții Poliției Gorj.

Citește și Incendiu la Palatul Regal din Capitală. 150 de persoane au fost evacuate de urgență

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
O mașină a intrat pe trotuar, în Brașov, și a lovit un grup de pietoni. Două persoane au murit
Fanatik.ro
David Popovici, prima reacţie după calificarea în finală la 100 de metri liber cu record: „Am destule rezerve, dar cu el mă bat! O să îmi pună probleme”
Capital.ro
Se schimbă regulile pentru proprietari: lucrările pe care le poți face fără autorizație
Playtech.ro
De ce Wi-Fi-ul hotelului poate fi mai periculos decât internetul mobil. Ce date nu ar trebui să introduci
Adevarul
SURSE Noua Lege a salarizării, negociată în mai multe variante. Sindicatele cer 8 miliarde pentru Educație și 2 miliarde pentru Sănătate
wowbiz.ro
„Am intrat în metastază” Alina Pușcău, anunț cutremurător înainte să intre în operație! Vedeta a transmis un mesaj emoționant fanilor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Imagini șocante pe un drum din Tulcea! Un copil a căzut dintr-o dubă aflată în mers și a ajuns în mijlocul șoselei, chiar în fața unui TIR
iamsport.ro
BREAKING | Fostul atacant din SuperLiga, la un de a semna cu FCSB! Detaliile unei reveniri neașteptate
MediaFlux
Penalizări pentru cei care ies la pensie. Câți bani se opresc de la pensionari în 2026
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat