Cea mai frumoasă pasă de gol a anului. Execuţie de mare rafinament, în Argentina VIDEO

Mijlocaşul Alejandro Pena, de la formaţia argentiniană Atletico Tucuman, a reuşit o rabona perfectă, punându-l în situaţie de singur cu portarul pe colegul său, Alberto Argañaraz, care a şi înscris.

10 iun. 2013, 17:35

Fotbalul spectacol se mută treptat spre America de Sud, unde în scurt timp va începe Cupa Confederaţiilor, însă multe campionate se află încă în plină desfăşurare.

În liga a doua argentiniană s-a jucat un meci de poveste, cu şapte goluri, între  Atletico Tucuman şi Almirante Brown. Gazdele au câştigat cu 4-3, însă după ce au condus cu 3-0 la pauză au avut emoţii la jumătatea reprizei secunde când oaspeţii s-au apropiat la un singur gol.

În minutul 78, cei de la Atletico au marcat însă golul de 4-2, prin Alberto Argañaraz, însă pasa de gol a fost de-a dreptul uluitoare. Aflat la 22 de metri de poartă, mijlocaşul uruguayan Alejandro Pena l-a pus pe colegul său în posesie prinzt-o „rabona” executată magistral.