Cel mai dramatic campionat din lume. Titlul a fost decis în ultima etapă, cu penalty ratat în prelungiri VIDEO

Torpedo Kutaisi şi Dinamo Tbilisi, primele două clasate în campionatul Georgiei, s-au întâlnit în ultima etapă, într-un meci care avea să decidă campioana. Torpedo avea nevoie de victorie pentru a lua titlul, în timp ce Dinamo Tbilisi avea nevoie doar de o remiză.

28 nov. 2017, 10:38

Meciul decisiv s-a jucat la Tbilisi, dar oaspeţii de la Torpedo au deschis scorul în minutul 74, prin Kapanadze. În minutul 90+6, la scorul de 1-0, când oaspeţii de la Kutaisi erau campioni, Dinamo Tbilisi a primit o lovitură de la 11 m prin care ar fi putut duce titlul în capitală.

Marcat de importanţa momentului, Otar Kiteishvili a ratat însă penalty-ul, iar titlul a fost câştigat de Torpedo.