Cel mai teribil autogol al sezonului. Vezi cum s-a făcut de râs un fost coleg al lui Neşu VIDEO

Fosta formaţie a lui Mihăiţă Neşu a avut duminică o deplasare de coşmar la AZ Alkmaar. A pierdut cu 0-6, a avut doi jucători eliminaţi, iar unul dintre apărătorii săi a marcat un autogol cum rar se poate vedea pe un teren de fotbal.

14 apr. 2013, 18:06

Fotbalistul olandez Mike van der Hoorn a înscris duminică un gol pe care nu-l va uita toată viaţa.

La scorul de 0-3 în partida cu AZ Alkmaar, în prelungirile primei reprize, fundaşul nu a fost în stare să degajeze un balon din careul propriu de 6 metri, ba mai mult, s-a încurcat atât de tare în minge, încât nu a reuşit decât să o trimită cu forţă în propria poartă.

După această nereuşită, el a fost consolat atât de coechipieri, cât şi de arbitru. Scorul final al întâlnirii a fost 6-0 pentru Alkmaar.